Kaunas atsisakė mokesčio už šunų ir kačių laikymą

Gyvūnų mylėtojams – geros naujienos. Nuo lapkričio 1-osios Kaune nebelieka rinkliavos už kačių ir šunų laikymą daugiabučiuose namuose.

„Tai buvo visiškai nereikalingas, simbolinis mokestis, kurio administravimas atsiėjo brangiau už jį patį. Jeigu, tarkime, už katės laikymą reikėjo mokėtis kelias dešimtis euro centų, tai vien kai kurie bankai už pervedimą nuskaito maždaug tokią pačią sumą“, – teigė Kauno miesto tarybos narys, Gyvūnų globos ir priežiūros tarybos pirmininkas Domas Sirgedas.

Pagal prieš tai galiojančią tvarką už katės laikymą daugiabutyje reikėjo mokėti 0,29 eurų, o už šunį 0,58 eurų per mėnesį.

„Esant didesniam skaičiui suženklintų gyvūnų, padidės tikimybė į prieglaudą patekusį gyvūną grąžinti jo savininkui, kuris įstatymiškai yra įpareigotas savo lėšomis atlyginti gyvūnų globos organizacijos patirtas išlaidas, susijusias su gyvūno gaudymu ir išlaikymu. Tai padėtų lengviau surasti pavojų kitiems sukėlusio gyvūno savininką ir jį nubausti“, – teigia D. Sirgedas.

„Greičiau apsispręsti dėl šios rinkliavos tikslingumo padėjo ir skandalinga situacija su „Nuaru“. Su „Nuaru“ susijusia įstaiga buvo pasirašyta sutartis ir dėl gyvūnų registravimo. Pasikeitus įstatymams šios prievolės savivaldybei neliko. Geriau kauniečiai už tuos pinigus nupirktų savo augintiniams skanėstų. Iš gyventojų sulaukiame teigiamų reakcijų, jog savivaldybė pagaliau atsigręžia į gyvūnų turėtojų problemas. Žingsnis po žingsnio paversime Kauną draugišku tiek gyvūnų mylėtojams, tiek ir patiems augintiniams“, – tvirtino Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

„Iš tiesų šis mokestis buvo nelogiškas. Tikiuosi, kad panaikinus rinkliavą žmonės nevengs registruoti gyvūnų“, – sakė Kauno miesto tarybos narys Rimantas Mikaitis.

Šunų ir kačių registravimu gyvūnų augintinių registre nuo sausio 1 dienos rūpinsis Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kuri organizuos ne tik kačių ir šunų, bet ir šeškų bei kitų gyvūnų augintinių registravimą ir ženklinimą.

                                                                                           Viešųjų ryšių poskyrio informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content