Siunčiama nuotrauka

Reklamų neįteisinę Kauno verslininkai sukruto

Nelegalią reklamą naudojantiems verslininkams liko dvi dienos. Nuo šio ketvirtadienio Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai pradeda reguliarius tikrinimus. Prieš keletą savaičių viešai paskelbus raginimą įteisinti nelegalias reklamas, jaučiami teigiami pokyčiai.

„Į savivaldybės raginimą susitvarkyti reklamos leidimus sureagavo labai daug asmenų – tą jaučiame ir pagal skambučių, ir pagal tvarkomų leidimų skaičių. Per ganėtinai trumpą laikotarpį iš asmenų, kurie reklamuojasi patys, surenkamas mokestis padidėjo beveik 300  procentų. Tuo tarpu iš reklamos agentūrų – apie 10-15 procentų“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Licencijų ir paslaugų skyriaus vadovė Rasa Palevičienė.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai praėjusiais metais atliko nemažą prevencinį darbą, aiškindami išorinės reklamos įrengimo ir naudojimo tvarką, o piktybiniams pažeidėjams – taikydami ir administracinio poveikio priemones.

Siekdama išvengti tokių situacijų, Kauno miesto savivaldybė ragina visus kauniečius, naudojančius išorinę reklamą, ją įteisinti. Visą aktualią ir išsamią informaciją, kaip tą padaryti, galima rasti savivaldybės tinklapyje http://www.kaunas.lt/index.php?3385250692

Čia pateikta informacija apie leidimų išdavimo procedūrą, čia galima rasti projektų pavyzdžių, vietinės rinkliavos skaičiuoklę, susipažinti su teisės aktais, reglamentuojančiais išorinės reklamos įrengimą, skleidimą ir leidimų išdavimą.

„Raginame visus – ir tuos, kurie turi jau įsirengę reklamą ir nesusitvarkę leidimo, ir tuos, kurie turi leidimą, bet jis pasibaigęs, ir tuos, kurie turi leidimus, bet pasikeitė reklamos turinys ir dydis – susitvarkyti dokumentus. Savivaldybės administracijos atsakingi specialistai visada yra pasirengę padėti – skambinkite, rašykite, klauskite“, – ragino R. Palevičienė.

Pasak Kauno miesto savivaldybės darbuotojų, rugsėjo mėnesį buvo suderinti 131 nauji išorinės reklamos projektai. Per pirmąsias spalio mėnesio savaites šis rodiklis siekė 69. Už reklamos naudojimo reikalavimų ir draudimų nesilaikymą numatytos piniginės baudos: fiziniams asmenims – nuo 144 iki 579 eurų, o juridiniams asmenims už tuos pačius pažeidimus – nuo 289 iki 2896 eurų.

 

                                                                                                       Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Skip to content