Kaune viešėjęs ministras L. Linkevičius: Sugiharos žygdarbis – neįkainojamas humanizmo pavyzdys

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Sugiharos namuose Kaune surengtoje neformalioje diskusijoje aptarė švietėjiškus projektus, pristatančius Čijunės Sugiharos nuveiktus darbus, bendradarbiavimo su Užsienio reikalų ministerija perspektyvas, poreikį plačiau supažindinti plačiąją visuomenę, ypač jaunimą, su Č. Sugiharos ir kitų diplomatų, gelbėjusių gyvybes, palikimu.

„Č. Sugiharos liudytos atjauta ir drąsa ypač aktualios ir šių dienų kontekste. Tai neįkainojamas humanizmo pavyzdys, sujungiantis praeitį su dabartimi“, – sakė L. Linkevičius.

Neformalioje diskusijoje su Lietuvos diplomatijos vadovu dalyvavo Japonijos ambasados Lietuvoje diplomatai, viešosios įstaigos „Sugiharos fondas Diplomatai už gyvybę“ valdybos nariai ir Sugiharos namų darbuotojai,  Kauno miesto savivaldybės ir Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro atstovai, Kauno žydų bendruomenės nariai.

L. Linkevičius taip pat apžiūrėjo ekspoziciją, kurioje pristatomas garsiojo Japonijos diplomato Č. Sugiharos žygdarbis – pagalba nuo Holokausto siekusiems išsigelbėti žydams.

Sugiharos namai įkurti pastate, kuriame prieš Antrąjį pasaulinį karą (1939–1940 metais) dirbo Japonijos vicekonsulas Č. Sugihara (1901–1986). 1940 m. liepos–rugpjūčio mėnesiais šis diplomatas žydų tautybės žmonėms iš Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos išdavė Japonijos tranzitines vizas, kurios nuo žūties išgelbėjo beveik 6000 nekaltų žmonių.

 

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Skip to content