Siunčiama nuotrauka

Ministrė įvertino Kauno žingsnius sprendžiant darželių problemą

Faktas, kad iki kitų metų rugsėjo mėnesio pradžios į Kauno miesto darželius pateks visi ikimokyklinio amžiaus vaikai, padarė įspūdį penktadienį Kaune viešėjusiai švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei. Bendraudama su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu, ministrė tokį Kauno miesto savivaldybės žingsnį įvertino labai teigiamai.

„Kaunas stiprus, perspektyvus, gražus ir įdomus miestas. Šiai dienai jūs turite puikių universitetų, mokyklų. Išties puikiai vertinu jūsų išsikeltą tikslą iki 2016 metų panaikinti vietų trūkumą darželiuose“, – sakė ministrė.

Kauno vicemeras, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ atstovas Povilas Mačiulis ministrei pristatė planą, pagal kurį iki kitų metų rudens bus visiškai išspręsta įsisenėjusi vietų trūkumo problema miesto darželiuose.

„Šiuo metu Kauno darželius lanko daugiau nei 14 tūkst. vaikų. Šiemet į darželius nepateko 739 vaikai. Iki šio rugsėjo pradžios bus įsteigtos 25 naujos grupės, į kurias tilps daugiau nei 400 vaikų. Kitąmet įsteigsime dar 26 grupes ir galutinai išspręsime šį klausimą. Dalis naujų grupių atsiras daugiafunkciniuose centruose – tai pasiteisinusi praktika“, – sakė P. Mačiulis.

„Kalbant apie mokytojus, šiemet buvo atleista 900 pensinio amžiaus mokytojų. Liūdina tas faktas, kad šiuo metu 50 metų ir vyresni mokytojai sudaro daugiau nei pusę visų mokytojų Lietuvoje. Tai yra viena iš prielaidų, stabdanti jaunų žmonių atėjimą į mokyklas. Ties šiuo klausimu mes intensyviai dirbame“, – tvirtino A. Pitrėnienė.

Vėliau ministrė savivaldybės didžiojoje salėje susitiko su Kauno regiono bendrojo ugdymo mokyklų ir savivaldybių švietimo padalinių vadovais.

 

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Skip to content