Vietoj konkės Laisvės alėjoje siūlo ateities technologijas

Kaunas yra modernus ir drąsus miestas, todėl vietoj kadaise planuotos tarpukario laikus menančios konkės rekonstruotoje Laisvės alėjoje turėtų kursuoti elektra varoma turistinė transporto priemonė, kuriai nereikia bėgių, nei vairuotojo. Tuo įsitikinęs pasaulines aukštųjų technologijų tendencijas kasdien sekantis technologijos mokslų daktaras Vytautas Jokužis.

„Manau, kad reikia gręžiotis ne į praeitį, o į ateitį ir Kaunui pasiūlyti šiuolaikinių technologijų kūrinį. Mano įsitikinimu, geriausias variantas būtų elektrinė susisiekimo priemonė, kuriai nereikėtų jokių bėgių, ir kuri neterštų oro. Jau dabar kai kuriose užsienio šalyse važinėja turistinės transporto priemonės, kurioms net nereikia vairuotojo. Šios technologijos sparčiai pinga ir jau po kelerių metų bus prieinamos ir mūsų rinkai“, – akcentavo dr. V. Jokužis.

Ateities transportas?

Pasak mokslininko, technologijos sparčiai žengia į priekį, todėl tokios transporto priemonės idėja nėra iš fantastikos srities – jos jau egzistuoja pasaulinėje rinkoje.

„Laisvės alėjoje galėtų kursuoti kažkas panašaus į „Google“ automobilį, tik žymiai didesnį ir pritaikytą turistams“, – ateities vizijomis dalinosi dr. V. Jokužis.

Kauno miesto tarybos narys, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ atstovas prof. Jonas Audėjaitis pritarė V. Jokužio mintims ir akcentavo, jog modernumo kryptimi einančiam Kaunui derėtų pasitelkti naujausias technologijas.

„Tarpukariu su arklių traukiama konke buvo atsisveikinta, kuomet pradėjo kursuoti autobusai. Žinoma, konkės dvasią reikia atgaivinti, tačiau kiek kitokia forma – modernia, šiuolaikiška, patrauklia miestiečiams bei turistams. Kyla natūralus klausimas – ar nutiesus bėgius ir ant jų pastačius kažkokį sukurtą muziejinį daiktą miestas laimės? Ar geriau įgyvendinti drąsią, ateities technologijomis paremtą idėją? Juolab laiko dar tikrai yra. Juk Kaunas modernus, drąsus ir šiuolaikinis miestas“, – sakė prof. J. Audėjaitis.

Bėgiai kelia pavojų

Pasak prof. J. Audėjaičio, rekonstruotoje Laisvės alėjoje prioritetas bus skiriamas pėstiesiems ir dviratininkams. Tuo tarpu įrengus konkei skirtus bėgius jie keltų grėsmę žmonių sveikatai.

„Neseniai teko viešėti Amsterdame, kur vienoje iš miesto aikščių greta dviračių tako pakloti panašūs turistinio transporto bėgiai. Dviračio ratui pakliuvus į bėgių tarpą aplankė itin nemalonus jausmas. Tad jeigu sakome, kad Laisvės alėja skirta pėstiesiems ir dviratininkams, ar tie bėgiai nesukels papildomų rūpesčių gausiai dviračių bendruomenei ir pėstiesiems“, – kalbėjo Kauno miesto tarybos narys.

Laisvės alėjos rekonstrukcijos darbus vykdančių rangovų skaičiavimu, bėgių įrengimas atkarpoje nuo Soboro iki A.Mickevičiaus gatvės kainuotų apie 116 tūkst. eurų. Bėgius įrengti visoje Laisvės alėjoje iš viso kainuotų apie 600 tūkst. eurų.

 

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content