Kaune veiklą pradeda JAV kompanija „Bentley Systems“

Pasaulinė programinės įrangos teikėja „Bentley Systems“, prieš dešimtmetį įsteigusi pirmąjį biurą Vilniuje, plečiasi ir atidaro biurą Kaune. Į laikinosios sostinės centre įkurto biuro atidarymo renginį atvyko Ūkio ministras Evaldas Gustas, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Lietuvos darbdavių konfederacijos direktorius Danukas Arlauskas ir kiti oficialūs asmenys, akademinės bendruomenės nariai.

Bendrovė siekia naujajame biure įdarbinti daugiau kaip 50 geriausių programinės įrangos specialistų iš Kauno ir jo apylinkių. Idealūs kandidatai bendrovei – kompetentingi programinės įrangos profesionalai, pasižymintys stipriais analitiniais įgūdžiais ir aistra mokytis, siekiantys karjeros galimybių.

Anot „Bentley Systems“ žmogiškųjų išteklių vadovės Rytų Europai Girėnės Ščiukaitės, šiuo metu žmogiškųjų išteklių komanda renka norinčiųjų dirbti „Bentley Systems“ paraiškas, o prie komandos Kaune jau yra prisijungę dešimt programinės įrangos specialistų.

„Mes programinės įrangos kūrimo specialistams Lietuvoje duodame galimybę prisidėti prie įspūdingiausių infrastruktūros objektų: pastatų, kelių, tiltų, naftos platformų, oro uostų ir t. t. – gimimo visame pasaulyje. Mūsų darbuotojams negresia monotonija darbe, – jie kasdien sprendžia neeilines technines problemas, ieško nestandartinių sprendimų. Paklausti, kas labiausiai patinka šioje įmonėje, kolegos visų pirma pamini darbo įdomumą – Lietuvoje beveik nėra kitų įmonių, kuriose programuotojai galėtų kurti tokio masto ir sudėtingumo produktus“, – sakė įmonės atstovė.

„Bentley Systems“ pirmauja tarp kompanijų, teikiančių šiuolaikinius programinės įrangos sprendimus dizaino, statybos ir aplinkos srityse. Jos inovacijos gerina viso pasaulio bendruomenių gyvenimo kokybę.

Ūkio ministras E. Gustas, kalbėdamas atidarymo šventėje, pažymėjo, kad Lietuva Vidurio ir Rytų Europoje išsiskiria pagal aukštos pridėtinės vertės dizaino ir produktų vystymo projektus: „Investuok Lietuvoje“ duomenimis, regione tokie projektai sudaro mažiau nei dešimtadalį visų užsienio investicinių projektų, o Lietuvoje – daugiau nei ketvirtį – 27 proc. visų investicinių projektų.

„Bentley Systems“ – idealus pavyzdys: daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje veikianti kompanija sėkmingai plečiasi, demonstruodama ne tik investuotojų pasitikėjimą Lietuvos verslo aplinka, bet ir talentų pasiūla. Tokios kompanijos prisideda prie Lietuvos vardo garsinimo visame pasaulyje: „Bentley Systems“ yra neabejotina savo srities lyderė pasauliniu mastu, o vienas iš svarbiausių visos kompanijos centrų – Lietuvoje“, – sveikinimo kalboje sakė ministras.

Kauno miesto mero V. Matijošaičio nuomone, įmonės sprendimas įsikurti Kaune byloja, kad investuotojai mato šio miesto privalumus.

„Amerikiečių kompanijos yra racionalios. Jos visada galvoja, kur eina, kaip bus su žmogiškaisiais ištekliais. Kad matome, „Bentley Systems“ jau Kaune. Tai reiškia, kad aukštasis mokslas mūsų mieste tikrai yra aukštumoje. Kauno technologijos universitetas paruošia specialistų, dabar jie turės dideles, geras ir labai įdomias perspektyvas. Jeigu būčiau jaunas, aš norėčiau čia dirbti“, –kalbėjo Kauno meras V. Matijošaitis.

„Bentley“ organizacijai mūsų regione augant, bendrovė tęsia reikšmingas investicijas Lietuvoje. Vilniuje jos darbuotojų skaičius kasmet auga 15 proc., o pasikeičia ne daugiau kaip 2 proc. dirbančiųjų. Septyni iš aštuonių pirmųjų Vilniuje „Bentley“ dirbti pradėjusių žmonių iki šiol dirba kompanijoje. Iš viso jos Vilniaus biure yra 170 kolegų.

Metų pradžioje atlikus šių darbuotojų apklausą paaiškėjo, kad dauguma čia vertina darbo pobūdį, tinkamą darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą, sąžiningą atlygį, karjeros ir mokymosi bei tobulėjimo galimybes. Be to, kolegos kone vienbalsiai pasisakė, kad rekomenduotų „Bentley Systems“ kitiems kaip puikią darbdavę. Tai tik patvirtino faktas, kad 39 proc. iš prisijungusiųjų 2014-aisiais atėjo dirbti į bendrovę sekdami esamų darbuotojų rekomendacijomis. Kolegos taip pat prisipažino vertinantys santykius su bendradarbiais bei bendrovės vertybes ir kompanijos kultūrą.

„Bentley Systems“ ne tik teikia novatorišką programinę įrangą ir paslaugas pasaulio infrastruktūrą projektuojančioms, statančioms ir prižiūrinčioms bendrovėms bei profesionalams, bet ir nuolat palaiko jaunus žmones, pasirenkančius su infrastruktūros kūrimu bei priežiūra susijusias profesijas. Ji skatina jaunuolius studijuoti inžineriją ir susijusias specialybes, o jau studijuojantiems padeda pasiruošti karjerai šioje srityje, skirdama darbuotojų laiką, inžinerinę programinę įrangą, STEM stipendijas ir kitą finansinę pagalbą mokslo institucijoms. Kompanija bendradarbiauja su KTU gimnazija, Vilniaus licėjumi, Nacionaline moksleivių akademija ir Lietuvos informatikos olimpiados organizatoriais.

Apie „Bentley Systems“

„Bentley Systems“ – pasaulinė lyderė, teikianti architektams, inžinieriams, geoinžinieriams, konstruktoriams ir verslo vadovams skirtus visapusiškus programinius sprendimus dizaino, statybų ir infrastruktūros operacijų tobulinimui.

„Bentley Systems“ programinės įrangos inovacijos prisidėjo prie Londone pastatytų „30 St Mary Axe“, „Leadenhall“ ir 2012 m. vasaros Olimpinių žaidynių pastatų. Bendrovės indėlis svarbus didžiausio Europoje infrastruktūros projekto „Crossrail“ įgyvendinime. „Bentley Systems“ taip pat dirbo prie nacionalinio Škotijos stadiono. Ji teikė paslaugas įrengiant Trijų tarpeklių hidroelektrinės užtvanką ir 500 metrų sferinį radijo teleskopą „Aperture“ Kinijoje. Jos programinės įrangos inovacijos naudotos statant ilgiausią pasaulio tiltą Milau, Prancūzijoje, ir naują „Midfield“ terminalą Abu Dabio oro uoste Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

1984-aisiais įsteigtoje „Bentley“ dabar dirba daugiau kaip 3 tūkst. žmonių daugiau kaip 50-yje šalių. Jos metinės pajamos viršija 600 mln. JAV dolerių (554 mln. Eur). Nuo 2006-ųjų kompanija yra investavusi daugiau kaip 1 mlrd. JAV dolerių (924 mln. Eur) į tyrimus, plėtrą ir įsigijimus.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content