Pirmasis ralio „Aplink Lietuvą“ dalyvių laukiantis egzaminas – jau Kaune

Birželio viduryje šalies keliais vyks tradicinis ralis „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviai kovos dėl garbingiausio trofėjaus kiekvieno sportininko kolekcijoje – Prezidento taurės.

Šių, seniausių šalyje automobilių sporto varžybų ištakos siekia 1931 m., kai liepos 24 d. 14 automobilių ir 12 motociklų kolona iš Kauno pradėjo pirmąsias maratonines lenktynes aplink Lietuvą. Neatsitiktinai šią datą Lietuvos automobilių sporto federacija laiko oficialia automobilių sporto šalyje pradžia.

Tačiau šiemet šio ralio nugalėtojams bus įteikta tik 31-oji Prezidento taurė.

Mat, prieškario Lietuvoje surengti tik trys tokie raliai, o šaliai netekus nepriklausomybės nutrūko ir lenktynių rengėjo – Lietuvos automobilių klubo veikla.

Ją atgaivinus 1996 m., prabėgus lygiai 65-eriems nuo pirmųjų tokių lenktynių starto, vėl pradėti rengti ir garsieji raliai „Aplink Lietuvą“.

Laikantis ilgametės tradicijos raliui „Aplink Lietuvą“ startas duodamas Kaune, Rotušės aikštėje, iš kurios pirmas ekipažas į trasą pajudės birželio 17-osios 9.30 val., o dar anksčiau – 9 val. – numatytas iškilmingas renginio atidarymas.

Pirmasis kovinis egzaminas šio ralio dalyvių laukia taip pat Kaune – 9.45 val. prasidės greitojo slalomo lenktynės J. Bakanausko gatvėje, o dar po 10 min. pirmasis ekipažas startuos jau Aleksoto inovacijų parke, iš kurio skubės į trečiąją rungtį S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje. Ten pirmasis ekipažas kovas pradės 10.20 val.

Tai bus savotiškos prologo varžybos, po kurių sporto aistruoliai jau galės susidaryti detalesnį vaizdą apie sportininkų siekius ir galimybes.

10.45 val. ralio „Aplink Lietuvą“ dalyvių jau laukia pirmoji rungtis Kačerginėje, „Nemuno žiedo“ ralio kroso trasoje.

Iš čia sportininkų kolona pasuks Kėdainių link.

Iš viso šiemetinio ralio „Aplink Lietuvą“ maršrutai nusidrieks 1130 km.

Ralis finišuos sekmadienį, birželio 19 d., 15 val. Vilniuje.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content