Žuvusiųjų už Lietuvos ir mirusiųjų pagerbimas Kauno kapinėse

2013-11-012015-11-01 (sekmadienį)  Lietuvos Sąjūdžio Kauno Taryba, Kovo 11-osios gatvės bendrija bei Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga (LLKS) organizuoja tradicinį Lietuvos karių, partizanų, sukilėlių, šaulių, LLKS narių, sąjūdiečių visų atidavusių savo gyvybes už Lietuvos valstybę, mirusiųjų pagerbimą Kauno kapinėse.

14 00 val. Vilijos parke (prie Juozapavičiaus pr.), buvusių Lietuvos karių  kapinių vietoje nuo paminklo „Žuvusiems dėl Tėvynės“  iki Juozapavičiaus prospekto uždegsime žvakes ir pagerbsime žuvusių už Lietuvos laisvę 1919-1920 m. atminimą.

17 00 val. žvakelėmis pagerbsime mirusių LLKS,  sąjūdiečių,  žuvusių už Lietuvos laisvę atminimą buv. Kauno senose kapinėse (Vytauto pr.) prie paminklo „Žuvome dėl Tėvynės“.

Paminklas „Žuvome dėl Tėvynės“ atstatytas 1994 m. spalio 28 d., o jo apdailos darbai baigti tik 1995 metų pavasarį.“ (Paminklas buvo pastatytas 1930 m., projekto aut. S. Stanišauskas, o sovietmečiu jis buvo nugriautas). 1956 m. Vėlinių vakarą senosiose miesto kapinėse  kilo stichiška solidarumo su Vengrijos revoliucija akcija. Žmonės rinkosi pagerbti čia palaidotų artimųjų. Vėlai, jau sutemus, susirinkusieji tiesiog spontaniškai iš šalikų susegė Lietuvos trispalvę, o vienas jaunuolis, palypėjęs ant paminklo „Žuvome už Tėvynę“, iškėlė ją ir sušuko: „Laisvę Lietuvai!“. Čia pat susiformavo protesto demonstracija. Eitynėse dalyvavo apie 2000 žmonių.

19 00 val. žvakes uždegsime  Aleksoto senose kapinėse.

2013-11-01+L1400759

Kviečiame visus ateiti ir pagerbti Lietuvos didvyrius!

Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas  Raimundas Kaminskas

Dėl papildomos informacijos kreiptis:

+370 680 53 495

[email protected]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content