Žemuosiuose Šančiuose kuriasi naujas kauniečių traukos centras

Po vienu stogu įsikūrusi Kauno jaunimo mokykla ir Suaugusiųjų mokymo centras demonstruoja išaugtus ugdymo įstaigos marškinėlius. Atnaujinamose erdvėse be mokyklos auklėtinių vis dažniau svečiuojasi ir vietos gyventojai. Lankytojus čia vilioja turiningos nemokamos veiklos – nuo mokymų iki meno ir sporto užsiėmimų.

Jau kuris laikas mokykloje veikia nauja fotostudija skirta moderniam vaikų ugdymui. Čia fotografijos ir videografijos užsiėmimus lanko ne tik mokiniai, bet ir drauge su jais bendrus projektus rengiantys mokytojai. Visiškai nemokamai iš arčiau pažinti fotografijos meno subtilybes gali ir Šančių bendruomenė – tiek vaikai, tiek ir suaugusieji.

Kauno jaunimo mokykla ir Suaugusiųjų mokymo centras jau tapo savotišku vietos traukos objektu dėl čia teikiamų kompleksinių paslaugų. Aktyviai veikiantis „KJM laisvalaikio centras“ kviečia vaikus ir suaugusiuosius turiningai bei aktyviai praleisti laiką. Čia vyksta anglų kalbos, gitaros mokymai, viešojo kalbėjimo, minėtieji fotografijos ir videografijos, taip pat kompiuteriniai edukaciniai žaidimų užsiėmimai. Didelio populiarumo sulaukė tapybos ant šilko, smėlio mandalų, įvaizdžio dizaino mokymai, taip pat sportinės veiklos – nuo rytų kovos menų tekvondo iki breiko, hiphopo ir „waacking“ stiliaus šokių.

„Stengiamės mokykloje kurti komfortišką ir saugią aplinką, o tuo pačiu ir jaukią, estetišką erdvę mokiniams. Mūsų vaikai, padedami mokytojų, patys gaminasi pavakarius ir vakarienę. Tačiau orientuojamės ne vien į savo auklėtinius, bet ir visą vietos bendruomenę – siekiame būti atviri ir prieinami visiems“, – pasakojo įstaigos vadovas Tomas Lagūnavičius.

Praėjusių metų pabaigoje Sandėlių gatvėje esančios mokyklos patalpos sulaukė itin ryškių pokyčių tikrąja šių žodžių prasme. 90-tuosius metus skaičiuojantis pastatas pradėtas renovuoti – pakeistas stogas, sutvarkytas vandens įvadas, įrengta valgykla, o pirmajame aukšte išskirtinai ryškiai perdažyti koridoriai, kabinetai ir mokyklos fojė.

„Ryškios ir kontrastingos, bet ne tamsios spalvos žadina aktyvumą. Kai skirtinguose aukštuose matome jas vis kitokias, stimuliuojama centrinė nervų sistema. Tai padeda sukoncentruoti vaikų dėmesį, nuteikia pozityviai. Antraip, jei aplink vyraus pastelinės spalvos, jie greičiau ims nuobodžiauti. Net ir įdomiausia pamoka slopinančioje aplinkoje nebus labai efektyvi. Beje, tai ypač aktualu Lietuvoje, kur ilgesnę metų dalį stokojame saulės“, – nekasdieniškus interjero spalvų sprendimus pagrindė psichologas T. Lagūnavičius.

Šiemet darbus planuojama tęsti toliau. Numatyta atnaujinti elektros instaliaciją, šilumos sistemą, keisti langus, remontuoti antrą ir trečią pastato aukštus, įrengti komfortišką poilsio zoną mokiniams, o galiausiai renovuoti pastatą iš išorės. Kiemo erdvėje bus įrengtos sporto ir žaidimų aikštelės.

Mokyklos direktorius džiaugiasi tokia miesto iniciatyva ir parama: „Tai akivaizdus įrodymas, kad Kaune tvarkomos ne vien gatvės ir fasadai. Kitaip tariant, rūpinamasi ne vien išoriniu miesto vaizdu, bet dirbama ir iš vidaus. Esame dėkingi Kauno miesto vadovams ir savivaldybės darbuotojams už betarpišką ryšį ir pagalbą įgyvendinant šį svarbų projektą. Esame nusiteikę pateisinti tuos lūkesčius, kad šios erdvės taptų patrauklios ne vien mūsų auklėtiniams, bet ir kur kas didesnei kauniečių bendruomenei.“

Kauno jaunimo mokykla nuo pernai rugsėjo pradėjo veikti po vienu stogu greta Kauno suaugusiųjų mokymo centro. 1939 metais Žemuosiuose Šančiuose iškilęs pastatas laikomas vienu iš pokario moderno pavyzdžių Kaune, todėl miesto skirtomis lėšomis siekiama išsaugoti šį istorinės reikšmės objektą.

 

Kauno jaunimo mokyklos ir Suaugusiųjų mokymo centro informacija

 Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content