XXII tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas puppet 22“ sugrįžta

Kauno valstybinis lėlių teatras gegužės 20–24 d. kviečia gyventojus ir miesto svečius į Tarptautinį lėlių teatrų festivalį „Kaunas puppet 22“! Čia susiburs kūrybingiausi Europos lėlininkai, kolektyvai iš Japonijos, Ispanijos, Italijos, Kroatijos, Slovakijos, Slovėnijos, Lenkijos, Anglijos, Estijos, Latvijos ir Ukrainos. Jie siūlys spalvingą ir įdomią programą, skirtą įvairaus amžiaus žiūrovams. Festivalis – „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

„Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas puppet 22“ ryškiai įžiebs kultūros ugnį ir praneš visam miestui, kad 2022 m. Europos kultūros sostinė yra čia – Kaune! Atėjo metas „pabusti“, išlaisvinti kūrybingumą, padrąsinti vaikus, įkvėpti kaimynus ir išeiti į pavasarėjančias Kauno gatves švęsti Kultūros šventės“, – kviečia Kauno valstybinio lėlių teatro vadovė ir festivalio direktorė Rasa Bartninkaitė.Pirmasis profesionalus Lietuvos marionečių kūrėjas – Stasys Ušinskas!

Festivalio išvakarėse, gegužės 19 d. 18 val., Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje bus atverta unikali lėlių paroda „Stasio Ušinsko marionetės ir tarptautinė modernizmo estetika“, atkeliavusi iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus saugomų fondų.

Gegužės 20-ąją Kauno valstybinio lėlių teatro prieigose bus atidengta specialiai išdidinta Stasio Ušinsko marionetė „Dainininkė”. Ją pagal senuosius UNESCO saugomus brėžinius, naudodami 3D technologijas, pagamino Kauno lėlių teatro meistrai. Drabužiai marionetei parinkti, atsižvelgiant į teatro mylėtojų apklausas ir vaikų piešinius.

Lankytojai galės ne tik apžiūrėti įspūdingo dydžio marionetę, bet ir pabandyti ją valdyti kaip tikri lėlininkai. Tai viena iš tarptautinio projekto „Didžiųjų marionečių magija viešosiose erdvėse“ dalių.

Mitinis Kauno Žvėries pasirodymas

Vidiniame Lėlių teatro kiemelyje gegužės 20 d. 11 val. pasimatyti kvies spektaklio „Kauno Žvėris“ personažai Rotušė ir Fontanas. Žiūrovai galės užuosti, išgirsti, susekti, pamatyti, paliesti ir, jei labai pasiseks – sugauti senamiesčio požemiuose šimtus metų snaudžiantį Mitinį Kauno Žvėrį.

Vakare Žvėris taip pat pasirodys ir vyresnio amžiaus žiūrovams. 18 val. nuotaikingas grotesko, magiškojo realizmo, šiuolaikinės muzikos ir šokio elementų kupinas spektaklis „Aš – Žvėris!“ vaizdų kalba pasakos apie jaunosios kartos žmogų, kuris atranda savyje kūrybos „Žvėrį“.

Dėmesys ukrainiečių tautai

Festivalio metu ypatingas dėmesys bus skiriamas sudėtingą laikmetį išgyvenantiems Ukrainos žmonėms. Gegužės 20 d. 18 val. nuskambės „Tylos maršas“ – lopšinė, skirta žuvusiems ir kenčiantiems Ukrainos vaikams. Ją atliks folkloro dainininkė Veronika Povilionienė, saksofonistas Petras Vyšniauskas, ukrainietė dainininkė Marina Pilipenko, perkusininkas Arkadijus Gotesmanas ir V. Povilionienės anūkai – Mantautas, Daugirdas, Norvidas Povilioniai.

Mažiesiems ukrainiečiams, radusiems prieglobstį Lietuvoje, gegužės 21 d. 17 val. Panevėžio lėlių vežimo teatras padovanos nuotaikingą, interaktyvų ir pamokantį spektaklį „Skani istorija“, apie Vilko bei Avytės bičiulystę.

Svečiai iš Japonijos prabils šešėlių teatro kalba

Gegužės 21 d. į Kultūros sostinę šiais metais atvyks ir Japonijos šešėlių teatras „Kakashiza“. Jis pristatys visai šeimai skirtą spektaklį „Animare“. Tai pirmasis profesionalus šiuolaikinis šešėlių teatras Japonijoje, keliaujantis po visą pasaulį ir surengiantis daugiau nei 1200 pasirodymų per metus.

Jų spektakliuose pagrindinį vaidmenį vaidina šviesa ir šešėlis, meistriškai kuriami aktoriaus rankų ir kūno judesių dėka. Didžiojoje lėlių teatro scenoje aktorių rankomis sukurti gyvūnų šešėliai pasakos meilės ir humoro kupinas istorijas.

Vizualaus teatro trupė iš Italijos vedžios po žmogaus sąmonės labirintus

Gegužės 22 d., 15 ir 17 val., Didžiojoje lėlių teatro scenoje pasirodys eksperimentinio teatro trupė „Unterwasser“, kurią 2014 m. įkūrė italės – Valeria Bianchi, Aurora Buzzetti ir Giulia De Canio. Aktorių rankomis kuriami trimačių skulptūrų šešėliai, projektuojami dideliame ekrane. Čia nėra teksto, tačiau originalus garso takelis persipina su šešėlių teatro scenomis ir tampa esmine pasakojimo dalimi.

Jaudinančios scenos, primenančios vizualius eilėraščius, vaizduos brangių ir reikšmingų gyvenimo akimirkų nuotrupas, žmogaus gyvenimo cikliškumą, egzistencinės prasmės paieškas. Kiekvienas žiūrovas yra kviečiamas užbaigti ir užpildyti pasakojimą savo patirtimis.

Gegužės 21 d. vakarą lėlininkų kolektyvas „Papasony“ iš Kyjivo Kameriniame teatre parodys šešėlių spektaklį suaugusiesiems „Pasąmonės šnabždesys… Sapnai“, ne kartą nominuotą aukščiausiam apdovanojimui Ukrainos ir tarptautiniuose festivaliuose.

Prie Kauno pilies laukite nukrentančio „Asteroido“

Dalis spektaklių gegužės 21 ir 22 dienomis persikels į atviras erdves. Jie bus rodomi po keletą kartų per dieną.

Kauno pilies prieigose ispanų trupės „Campi Qui Pugui“ spektaklis „Asteroidas“ pakvies žiūrovus į teatralizuotą mokslinį meteorito tyrimą, kuriame per absurdišką humorą gvildenami kultūriniai skirtumai.  Taip pat parodoma, ką mes galvojame apie tai, ko nepažįstame ir nesuprantame.

Britų lėlininkas Nikas Palmeris ir trupė „Noisy Oyster“ žada interaktyvų nuotykį po „Paprastojo Bobo“ skėčiu esančiame pasaulyje. Stebint žiūrovams, scena bus kuriama čia ir dabar, iš lagaminų, skėčio ir lietpalčio, o drąsiausieji galės asistuoti aktoriui pasirodymo metu.

Įspūdingas teatro „Kto“  iš Lenkijos pasirodymas „Peregrinus“ Laisvės alėjoje kvies žiūrovus per 50 minučių  kartu „nugyventi“ vieną  įprastą šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dieną.

Kaimyninių šalių ir Lietuvos lėlininkų pasirodymai

Turtingą festivalio programą papildys kaimynų iš Estijos, Lenkijos, Latvijos ir, žinoma, mūsų šalies lėlininkų spektakliai: gegužės 20 d. 10 val. Estijos jaunimo teatras iš Talino pasiūlys užsukti po „Raudonu skėčiu“, 12 val. Latvijos lėlių teatras supažindins su „Žuvėdrų karaliene“, gegužės 21 d. 14 val. ir 22 d. 11 val. Lenkijos Balstogės lėlių teatras  pakvies į mechaninio herojaus nuotykius spektaklyje „Robotas ir peteliškė“.

Su geriausiais spektakliais pasirodys Lietuvos lėlininkai iš Vilniaus teatro „Lėlė“, Klaipėdos lėlių teatro, Panevėžio lėlių vežimo teatro, Stalo teatro bei šeimos teatro „Lino lėlės“.

Lėlių teatras – pažinimo erdvė

Gyventojus į kūrybines dirbtuves ir parodos „Mano vaikystės kodai“ atidarymą gegužės 20 d. pakvies grafikė, festivalio grafikos dizainerė Kristina Norvilaitė.

Gegužės 21 ir 22 d. savo dirbtuvėse su edukacine programa „Magiška lėlių istoriją: teatre ir animacijoje“ lauks Kauno lėlių teatro konstruktorius Audrius Bartninkas. Užsiėmimų metu lėlininkas pristatys lėlininkystės ir animacijos pradininkus Lietuvoje – S. Ušinską ir V. Starevičių.

„Pojūčių teatro“  įkūrėja Karolina Žernytė pasiūlys drauge pasigaminti individualizuotą sensorinį žaislą-vikšrelį, kuris padės susikaupti, atsipalaiduoti ar paleisti susikaupusią energiją.

Festivalį vainikuos „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas

Gegužės 22 d. penkias dienas truksiantį festivalį užbaigs suaugusiesiems skirtas Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis „Dievų miškas“, pagal to paties pavadinimo B. Sruogos romaną. Šių metų pavasarį jis apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Pasimatykime festivalyje! Visą festivalio programą rasite čia: www.kaunaspuppet22.lt/programa/

Kauno valstybinio lėlių teatro informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content