Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia paminėti kunigo Antano Mackevičiaus žūties 160-ąsias metines

 

Šiais metais minime 1863–1864 m. sukilimo prieš carinės Rusijos imperijos okupaciją 160-metį. Vienu iš ryškiausių sukilimo lyderių ir laisvės kovos dvasinis vedlys buvo kunigas Antanas Mackevičius. Antanas Mackevičius atsisakė išduoti sukilimo vadus, todėl tuometinio Vilniaus generalgubernatoriaus Michailo Muravjovo, pagrįstai pelniusio ,,Koriko“ pravardę, nutarimu buvo įvykdyta mirties bausmė pakariant. Mirties bausmė buvo įvykdyta 1863 m. gruodžio 28 d. prie Kauno evangelikų reformatų bažnyčios (E. Ožeškienės g. 41). Egzekucijos vietą ženklina atminimo lenta.

Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia gruodžio 14 d. 14.00 val. ateiti į Antano Mackevičiaus egzekucijos vietą (E. Ožeškienės g. 41) ir kartu paminėti šią liūdną sukaktį. Prie atminimo lentos bus padėtas gėlių vainikas. Dalyvių prašome pagal galimybę atsinešti gėlių ar žvakelę.

                      Programa:

13.45 val. – nuo Karo muziejaus link Kauno evangelikų reformatų bažnyčios pajuda muziejaus darbuotojų ir šaulių eisena su Lietuvos valstybine, istorine, Karo muziejaus ir šaulių vėliavomis.

14.00 val. – Karinių oro pajėgų trimitininko signalas skelbia renginio pradžią.

14.01 val. – Lietuvos Respublikos himnas.

14.05  val. – Kauno įgulos kapelionato diakono vyr. serž. Audriaus Jesinsko kalba.

14.08 val. – Prie atminimo lentos padedamas vainikas.

14.10 val. – Vytauto Didžiojo karo muziejaus karybos istoriko Arvydo Pociūno kalba.

14.16 val. – Tautiška giesmė „Lietuva brangi“.

14.20 val. – Renginio pabaiga.

Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkiniuose saugomas XX a. 4 deš. dailininko Jono Mackevičiaus tapytas portretas „Kunigas A. Mackevičius“.

Renginio partneriai – Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinė.

/Vytauto Didžiojo karo muziejaus informacija/

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content