Vytauto Didžiojo karo muziejaus renginys „Visi kaip vienas į Laisvės dieną!“

2022 m. rugpjūčio 28 d. 16 val. Karo technikos ekspozicijoje vyks Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos teritorijos dienos minėjimas „Visi kaip vienas į laisvės dieną“, skirtas 29-osioms Rusijos kariuomenės paskutinių dalinių išvedimo iš Lietuvos metinėms paminėti.

Renginyje ne tik bus pristatytas Lietuvos ryžtas pasiekti sprendimą išvesti okupacinę kariuomenę išskirtinai derybomis, tvirtai laikantis principinių pozicijų, bet taip vyks Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karinių vienetų veiklos, ginkluotės ir ekipuotės pristatymas, Lietuvos skalikų augintojų sąjungos kinologų ir jų augintinių  lietuvių skalikų pristatymas bei „K-9 PAIEŠKA“ kinologų su šunimis-pėdsekiais parodomoji programa, bus pristatyta  plk. Aleksiejaus Gaiževskio knyga „Tarp dangaus ir žemės. Taip gimsta kariai, 1991–1992“, vyks koncertas „Lietuvos širdis“, skambės Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“, solistų Edgaro Davidovičiaus ir Justinos Tomkutės-Petraitienės kūriniai bei lauks edukacinės veiklos.

Lietuvai paskelbus nepriklausomybės atkūrimą, jau kitą dieną, 1990 m. kovo 12 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba priėmė nutarimą „Dėl 1967 m. spalio 12 d. TSRS visuotinės karinės prievolės įstatymo negaliojimo Lietuvos Respublikos teritorijoje“. Kovo 13 d. kreipimusi į SSRS Aukščiausiosios Tarybos pirmininką buvo remiamasi tebegaliojančia 1920 m. liepos 12 d. Lietuvos ir Sovietų Sąjungos taikos sutartimi, raginama pradėti derybas dėl karinių dalinių išvedimo iš Lietuvos Respublikos teritorijos. 1993 m. rugpjūčio 31 d. 23 val. 45 min. Lietuvos Respublikos sieną pervažiavo paskutinio Lietuvoje dislokuoto Rusijos kariuomenės dalinio likučiai. Tai buvo ilgo ir sudėtingo svetimos kariuomenės išvedimo iš nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos pabaiga.

RENGINIO PROGRAMA:

16.00–19.00 val.:

  • Kauno įgulos karinių vienetų veiklos, ginkluotės, ekipuotės pristatymas, edukaciniai užsiėmimai.
  • Aleksiejaus Gaiževskio knygos „Tarp dangaus ir žemės. Taip gimsta kariai, 1991–1992“ pristatymas.
  • Lietuvos skalikų augintojų sąjungos kinologų ir jų augintinių  lietuvių skalikų pristatymas bei „K-9 PAIEŠKA“ kinologų su šunimis-pėdsekiais parodomoji programa.

17.00 val.:

Koncertas „Lietuvos širdis“. Atlikėjai: Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“, solistai Edgaras Davidovičius ir Justina Tomkutė-Petraitienė.

Renginys NEMOKAMAS.

Vieta: Karo technikos ekspozicija, K. Baršausko g. 101, Kaunas.

Rengėjas: Vytauto Didžiojo karo muziejus

Daugiau informacijos: Regina Rajeckienė, tel. Nr. (8 37) 222 847.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content