Visi kaip vienas į laisvės dieną – Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos teritorijos dienos minėjimas

2021 m. rugpjūčio 29 d. 17 val. Karo technikos ekspozicijoje vyks Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos teritorijos dienos minėjimas „Visi kaip vienas į laisvės dieną“. Renginyje ne tik bus pristatytas Lietuvos ryžtas pasiekti sprendimą išvesti okupacinę kariuomenę išskirtinai derybomis, tvirtai laikantis principinių pozicijų, bet taip pat vyks Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karinių vienetų veiklos, ginkluotės ir ekipuotės pristatymas, kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymas, pirmą kartą bus pristatyta  vrš.  Ernesto Kuckailio knyga „Kelionė be bilieto. Lietuvos kario keliu, 1915–1945“, skambės Karinių oro pajėgų orkestro ir roko grupės „Thundertale“ koncertas bei lauks edukacinės veiklos.

Lietuvai paskelbus nepriklausomybės atkūrimą, jau kitą dieną, 1990 m. kovo 12 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba priėmė nutarimą „Dėl 1967 m. spalio 12 d. TSRS visuotinės karinės prievolės įstatymo negaliojimo Lietuvos Respublikos teritorijoje“. Kovo 13 d. kreipimusi į SSRS Aukščiausiosios Tarybos pirmininką buvo remiamasi tebegaliojančia 1920 m. liepos 12 d. Lietuvos ir Sovietų Sąjungos taikos sutartimi, raginama pradėti derybas dėl karinių dalinių išvedimo iš Lietuvos Respublikos teritorijos. 1993 m. rugpjūčio 31 d. 23 val. 45 min. Lietuvos Respublikos sieną pervažiavo paskutinio Lietuvoje dislokuoto Rusijos kariuomenės dalinio likučiai. Tai buvo ilgo ir sudėtingo svetimos kariuomenės išvedimo iš nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos pabaiga.

RENGINIO PROGRAMA:

17.00–19.00 val. – Kauno įgulos karinių vienetų veiklos, ginkluotės, ekipuotės pristatymas, edukaciniai užsiėmimai.

17.30 val., 18.00 val., 18.30 val. – kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymas.

17.00 val.– Karinių oro pajėgų orkestro maršas.

17.05 val. – Lietuvos šaulių sąjungos Garbės sargybos kuopos salvės.

17.20 val. – Nacionalinio jaunimo plakatų konkurso „Apgynę laisvę“ nugalėtojų apdovanojimas.

17.25 val. –  vrš.  Ernesto Kuckailio knygos „Kelionė be bilieto. Lietuvos kario keliu, 1915–1945“ pristatymas.

17.25 – 18.30 val. – Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro koncertinė programa.

19.00–19.45 val. – Roko grupės „Thundertale“ koncertas.

Renginys NEMOKAMAS.

Vieta: Karo technikos ekspozicijoje, K. Baršausko g. 101, Kaunas.

Rengėjas: Vytauto Didžiojo karo muziejus

Daugiau informacijos: Regina Rajeckienė, tel. nr. 8 37 222 847.

Dalyviai: Krašto apsaugos ministerija, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM, Karinės oro pajėgos, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas, Lietuvos šaulių sąjungos Garbės sargybos kuopa, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinė, Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė, Karo policija, Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjus, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Mokymo ir doktrinų valdybos Karybos instituto Karybos modeliavimo skyriaus vyriausiasis specialistas vrš.  Ernestas Kuckailis, roko grupė „Thundertale“.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content