Vasario 16-osios koncertą režisuojantis A. Žiurauskas: „Reikia švęsti, jog esame nepriklausomi“

Per valandą „iššluoti“ Vasario 16-osios šventinio koncerto „Aš – dalis tavęs“ kvietimai – rodo, kad reginys patikimose režisieriaus Andriaus Žiurausko rankose. Organizatorius žada unikalią scenografiją, simboliškai atspindinčią vingiuotą Lietuvos Nepriklausomybės kelią. Koncertą žiūrovai gyvai stebės vasario 15 d. 19 val., o Valstybės atkūrimo dieną, nuo 19.30 val. per TV3 televizijos ekranus.

Vasario 15 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks įspūdingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos progai skirtas koncertas „Aš – dalis tavęs“. Šiemet renginys pasakos mūsų šalies istorijos kelią: vingiuotą, duobėtą, griautą ir atstatytą. Juo ėjo šviesuoliai, važiavo tankai, riedėjo tremties traukiniai. Kelią, kuriame susikibę rankomis, stovėjo žmonės, tikintys laisve.

„Koncertas yra apie nelygų Lietuvos Nepriklausomybės kelią, kuris istorijos verpetuose buvo draskomas, plėšomas, niekinamas, kol tapo laisvas ir nepriklausomas. Jau trečius metus iš eilės režisuoju šį šventinį renginį ir kiekvienąkart su komanda galvojame, kaip patriotiškumą skatinantį koncertą padaryti patrauklų.

Norime, kad tai būtų šviesi ir džiugi šventė. Kai pirmą kartą režisavau šį renginį, koncerte dalyvavo ukrainiečių grupė „Go_A“, lygiai po savaitės jų šalyje prasidėjo karas. Būtent tuomet tu supranti, kad nepriklausomybė be galo trapi, ją reikia saugoti, branginti ir švęsti“, – teigia šventės režisierius A. Žiurauskas.

Koncerte numatyti trys Lietuvos vėliavos spalvomis nušviesti laikotarpiai – nuo 1918 metais Vasario 16 d. pasirašyto Nepriklausomybės nutarimo iki šiandienos. Kiekvienas jų turi savo temas, dainas ir muzikinius choreografijos etiudus.

Renginio vairas bus patikėtas pasaulį išmaišiusiems keliautojams Vytarui Radzevičiui ir Martynui Starkui, ant scenos pasirodys žinomi šalies atlikėjai: Merūnas, Kristina Radžiukynaitė-KaYra, Raminta Naujanytė-Bjelle, Jurga Šeduikytė, Liudas Mikalauskas, Sandra Lebrikaitė, Jonas Nainys-Jovani, Inga Jankauskaitė, Vidas Bareikis, Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“ bei kiti.

„Mūsų šalies istorija paženklinta tragiškais įvykiais, kuriuos prisimename per šventines valstybines dienas. Daugybė žmonių kovojo už laisvę, daugybė jų buvo nuskriausti negailestingo likimo, ištremti, nukankinti, sušaudyti. Aukų skaičius – milžiniškas, tačiau mes jau turime daugiau nei 30 metų nepriklausomybės.

Užaugo jau antroji nepriklausomos Lietuvos vaikų karta ir manau, kad atėjo metas ne tik priminti, kiek ta laisvė kainavo, tačiau ir ja pasidžiaugti. Atėjo metas švęsti valstybės gimtadienį, su fanfaromis ir pasididžiavimu, kad esame laisvi lietuviai laisvoje Lietuvoje. Tai vertybė, ne duotybė, mes ją prarasti galime bet kada, jeigu nesirūpinsime“, – sako A. Žiurauskas.

Kaip ir kasmet, šventinės dienos koncertą papildys tradicija tapę Kauno miesto savivaldybės apdovanojimai. Jie skirti pagerbti šalį garsinančias asmenybes, organizacijas bei iniciatyvas. Simboliniai trofėjai bus įteikti net penkiose nominacijose: „Laisva šalis“, „Unikali šalis“, „Šviesi šalis“, „Klestinti šalis“ bei „Stipri šalis“.

„Aš pats esu kaunietis ir džiaugiuosi, kad iškilmingą, visos šalies mastu svarbų renginį, organizuojame mano gimtajame mieste. Vasario 16-oji – valstybės gimtadienis ir ta proga ieškome Kaune žmonių, kurie per einamus metus padarė kažką vertingo, prasmingo ir reikalingo Lietuvai.

Dažnai pamirštame, kad  žygdarbiai daromi ne tik karo lauke, bet ir kasdienėje aplinkoje. Todėl dabar geriausias metas prisiminti bei visiems parodyti tautiškumą puoselėjančius ir dėl savo šalies gerovės besistengiančius žmones“, – tikina renginio režisierius.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content