Vasario 16 – oji paminėta Kaune ir Aleksote

Vasario 16 d. ryte daugelis kauniečių ir aleksotiškių skubėjo į Karo muziejaus sodelį pasitikti atžygiuojančios eisenos ir dalyvauti 12 val. ceremoniale.

Šiais metais tarp kariškių pasipuošusius Šaulių uniforma išvydome ir Aleksoto Šaulių būrį vedamą būrio vado Zenono Šalnos.

Karo muziejaus sodelyje susirinko gausus būrys Aleksoto bendruomenės centro narių, bei kitų bendruomeninių organizacijų atstovus, kurie būrėsi prie savo vėliavų. Aleksoto bendruomenės centro vėliava jau 15 metą dalyvavo vasario 16 – osios minėjime, o Aleksoto vėliava su deivės Aleksotos atvaizdu suplevėsavo pirmą kartą. Dizainerės Aurelijos Kudirkienės sukurta vėliava išsiskyrė gausių vėliavų fone savo ryškiomis spalvomis.

Po gražios ceremonijos Karo muziejaus sodelyje aleksotiškiai ir svečiai buvo pakviesti į Aleksoto seniūnijos salę, kur 14 val. įvyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtas renginys.

Aleksoto seniūnė pasveikino visus su Vasario 16 – aja ir perskaitė Benedikto Alfonso Puodžiūno eilėraštį „Tėvynė“ (Poetas kilęs iš Fredos, o šiuo metu gyvena Ignalinoje). Renginio metu buvo atidaryta Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto, Dizaino katedros studentų fotografijos darbų paroda „Senamiesčio akimirkos kitaip“ (Vadovas Algirdas Kupčikas). Parodos atidaryme dalyvavo studentės Marija Malinauskaitė ir Gerda Savickaitė. Koncertavo Aleksoto Šaulių kuopos orkestrėlis vadovaujamas Vinco Bieliūno.

Šventę savo apsilankymu pagerbė Aleksoto klebonas Valius Zubavičius.

Aleksoto seniūnijos informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content