Vandentiekio tinklų plovimo darbų rezultatas – vandens drumstumas beveik išnyko

Kaune pradėjus milžiniškos apimties magistralinių vandentiekio linijų rekonstrukciją, vamzdynuose sukilusių nuosėdų kiekis sparčiai mažėja. Specialistai įsitikinę, jog norimą rezultatą davė intensyvūs tinklų plovimo darbai – vandens drumstumas linijose beveik išnyko.

„Sprendžiant vandens drumstumo klausimą ir dieną ir naktį dirbo kelios avarinės tarnybos brigados. Šiuo metu kai kuriuose mikrorajonuose, gavus gyventojų pranešimus – plaunami namų vandentiekio įvadai“ , – teigė technikos direktorius Dainius Gudavičius.

Pasak laboratorijos specialistų – atliekant tinklų perjungimą, vandenyje sukilo natūralūs mikroelementai – geležis ir manganas, kurie per ilgą laiką nusėda tinkluose. Toks vanduo, mikrobiologiškai yra švarus. Jame nėra nei nitratų, nei nitritų ar kitų toksinių medžiagų. Abu šie metalai nėra toksiški. Nuo vandens su padidintu mangano kiekiu susidaro juodos drumzlės, nuo geležies rudi apnašai. Nors toks vanduo įvardinamas mikrobiologiškai švarus, tačiau jame pastebėjus didesnį kiekį drumzlių jo naudoti maisto gaminimui nerekomenduojama.

Apie vykdomus darbus gyventojai kasdien yra informuojami Kauno savivaldybės ir bendrovės ,,Kauno vandenys“ interneto svetainėse bei socialiniuose tinkluose ,,Facebook“. Jau nuo šių metų pavasario apie planuojamą didelės apimties vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstrukciją informacija buvo talpinama spaudoje. Šiuo metu apie vykdomus darbus ir esamą situaciją informuojamos ir seniūnijos.

Pradėjus didelės apimties magistralinių vandentiekio linijų rekonstrukciją ir atlikus tinklų perjungimą pasikeitė vandens tekėjimo kryptys, todėl neišvengiamai vamzdynuose sukilo susidariusios nuosėdos.

Kitokio būdo pakeisti senus vamzdynus naujais nėra.

„Gyventojai turintys pretenzijų dėl paslaugos kokybės, gali kreiptis į bendrovę, prašymai bus išnagrinėti ir pateikti atsakymai“, – teigė bendrovės „Kauno vandenys“ atstovas.

Sulaukus Europos Sąjungos finansavimo per metus numatyta rekonstruoti didžiąją dalį vandentiekio ir nuotekų tinklų. Pakeitus prieš penkis dešimtmečius dar sovietmečiu klotas vandentiekio ir nuotekų linijas, ateityje pavyks išvengti nenumatytų avarijų.

Per artimiausius metus bus rekonstruoti tinklai – Palemone, Petrašiūnuose, Aleksote, Žaliakalnyje, Vilijampolėje, Panemunėje ir Šančiuose. 2017 – 2019 m. projektams įgyvendinti bus išleista per 20  mln. eurų. Pasak bendrovės ,,Kauno vandenys“ technikos direktoriaus Dainiaus Gudavičiaus, geriamojo vandens bei nuotekų tinklų rekonstrukcijos ir plėtros projektuose numatyta plėsti net 18,27 km vandentiekio ir 34,79 km nuotekų tinklų, o rekonstrukcijos sulauks 17,61 km vandentiekio ir  beveik 9 km nuotekų tinklų.

Kilus klausimams dėl UAB ,,Kauno vandenys” atliekamų darbų, skambinti į Avarinę tarnybą. Tel. 31 35 92.

UAB ,,Kauno vandenys informacija”

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content