Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento informacija  

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamentas informuoja, kad 2021 m. kovo 2 d. gavo Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto 2021 m. kovo 2 d. tyrimų protokolą Nr. 2-21/1258 G1, kuriuo patvirtinta, kad 2021 m. vasario 11 d. rastoje Panemunės seniūnijos teritorijoje prie Nemuno nugaišusioje gulbėje patvirtintas ypač aukšto patogeniškumo paukščių gripas H5N8.

Vykdant Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2017 m. vasario 6 d.  įsakymą Nr. B1-60 „Dėl labai patogeniško paukščių gripo patekimo rizikos mažinimo ir asaugos priemonių taikymo naminių paukščių laikymo vietose“  naminių paukščių laikytojai  nuo 2021-03-01 privalo :

1.2. visiems naminių paukščių laikytojams pavasarinės ir rudeninės laukinių paukščių migracijos laikotarpiu (kovo, rugsėjo ir spalio mėnesiais):

1.2.1. laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, kurios įrengtos taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais (pvz., lauko aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu – SVARBU , kad nepatektų laukiniai paukščiai ir /ar jų išmatos),

1.2.2. nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių vandens laikomiems naminiams paukščiams girdyti,

1.2.3. laikyti naminių paukščių pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų,

1.2.4. nedelsiant informuoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinį padalinį, kurio kontroliuojamojoje teritorijoje yra laikomi naminiai paukščiai, apie pastebėtą naminių paukščių susirgimą arba gaišimą;

Specialistai pabrėžia, kad paukščių gripo virusas H5N8 labai pavojingas paukščiams, tačiau žmonių sveikatai grėsmės nekelia.

Žmogaus sveikatai šis paukščių gripas nėra pavojingas, tačiau, kad liga neplistų, būtina laikytis visų biologinio saugumo priemonių. Paukščių gaišenose virusas gali išlikti iki 30 parų, todėl nerekomenduojama liesti rastų nugaišusių arba leisgyvių laukinių paukščių. Taip pat patartina nelesinti laukinių paukščių iš rankų, vengti kitokio tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais

Jeigu tenka liesti ar imti į rankas laukinius paukščius, privalu griežtai laikytis asmeninės higienos.

Radus laukinio paukščio gaišeną reikia nedelsiant informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403, kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamentą tel. 8 37 313 516 arba pranešti privačiam veterinarijos gydytojui.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content