Už apleistas transporto priemones – baudos ir konfiskacija

Seimas pritarė, kad gyventojai viešose erdvėse negali laikyti eksploatavimui netinkamų priemonių, jas nutemps policijos pareigūnai. Už tokius pažeidimus vairuotojų laukia įspėjimai ir baudos iki 300 eurų. Seimas palaimino pataisas, kuriomis nuo 2022 m. automobilių savininkai įpareigojami bendro naudojimo vietose nelaikyti nenaudojamų automobilių. Iš kiemų savininkai turės pašalinti transporto priemones, jeigu dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių jos negali būti naudojamos. Taip pat, jei ilgiau kaip tris mėnesius jos neturi teisės dalyvauti eisme arba per tiek laiko jos neįregistruojamos arba yra išregistruotos. Neeksploatuojama transporto priemone laikoma visiškai ar iš dalies sudegusi, visiškai ar iš dalies išardyta ar kitų akivaizdžių defektų turinti transporto priemonė. Negalima eksploatuoti laikoma neregistruota transporto priemonė arba transporto priemonė, kuriai neatlikta privalomoji techninė apžiūra. Vairuotojai, gavę įspėjimą dėl savo viešoje vietoje paliktos neeksploatuojamos transporto priemonės, ja turės pasirūpinti per 20 kalendorinių dienų. Be to, vairuotojai apie gautus įspėjimus galės būti informuojami ir elektroniniu paštu. Vairuotojai, kurie nesiims priemonių gavę įspėjimą, sulauks 70–140 eurų baudos. Kartu su pirma pinigine bauda nustatoma galimybė transporto priemonę konfiskuoti, kad kritinės būklės transporto priemonės iš viešų vietų būtų pašalinamos greičiau. Antroji bauda automobilių savininkams – 140–300 eurų. Taip pat trečią kartą prasižengusių (pirmas – įspėjimas, antras – bauda) automobilių savininkų transporto priemonės būtų konfiskuojamos privalomai. Automobilius nutemps ne tik policija. Seimas pritarė pataisoms, pagal kurias ne tik policijos, bet ir savivaldybių administracijų pareigūnai turės teisę priverstinai nuvežti Kelių eismo taisykles pažeidžiančias priemones.

Visą straipsnį galite rasti

https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/pokyciai-automobiliu-savininkams-uz-apleistas-masinas-baudos-ir-konfiskacija-n1092414

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content