Upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup Lietuva“

Paskutinį pavasario savaitgalį, t. y. gegužės 27-29 d., visoje Lietuvoje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup Lietuva“, prie kurios kviečiame prisijungti ir Tave.
Pernai ši iniciatyva vyko beveik 50-yje pasaulio valstybių – nuo JAV ir Japonijos iki Ganos ir Kamerūno. Lietuvoje susibūrė bent 1 500 savanorių, kurie sutvarkė daugiau nei 80 užterštų teritorijų prie 33 upių.

 

Tiki, kad šiemet galime pasiekti dar daugiau? Prisijunk prie iniciatyvos ir padėk tai pasiekti!
Užregistruok savo komandą čia: https://forms.gle/cBNnNEFTW4DAz8yJ9
Kada? Gegužės 27-29 d. Tau patogiu laiku.
Kur? Tau patogioje tvarkytinoje vietoje netoli upės.
Kaip atvykti į tvarkymosi tašką? Rinkis artimiausią atliekomis užterštą vandens telkinį, kurį gali pasiekti pėsčiomis ar kitu aplinkai draugišku būdu.
Kokių prireiks priemonių? Tvirtų šiukšlių maišų, apsauginių pirštinių ir neperšlampančių batų.

Jei tvarkoma vieta itin užteršta, iš anksto apgalvok, kokių papildomų įrankių gali prireikti, pavyzdžiui, kastuvo, grėblio, karučio ar kt. Jei tokių įrankių tavo komanda neturi, gali kreiptis į savo seniūniją. Jei manai, kad prireiks didesnio pirštinių ar maišų kiekio, susisiek!

Ką daryti su surinktomis atliekomis? Nepalik atliekų bet kur. Jei planuoji nedidelį tvarkymą, atliekas išrūšiuok artimiausiuose konteineriuose. Jei ketini tvarkyti dideliu atliekų kiekiu užterštą plotą, susisiek su savo seniūnija ar savivaldybe ir suderink atliekų išvežimą prieš tvarkantis.
Kyla daugiau klausimų? Išspręsime juos kartu – rašyk [email protected].
Įamžintas tvarkymosi akimirkas siųsk [email protected] (siųsdamas (-a) nuotraukas sutinki, kad jomis pasidalintume viešojoje erdvėje) arba kelk į socialinius tinklus ir pažymėkite mus: @rivercleanuplietuva #rivercleanuplietuva #rivercleanup.
Lietuvoje iniciatyvą organizuoja Žaliosios politikos institutas. River Cleanup Lietuva remia Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinis fondas pagal „LTeam START UP GOES GREEN“ programą.

Pasitikime vasarą švariomis upėmis!

Informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content