Tinkamai tvarkykime žaliąsias atliekas

Žaliąsias atliekas galima kompostuoti, užsisakyti jų išvežimo paslaugą arba pristatyti į specialias surinkimo aikšteles.

Gyventojams, pastatų administratoriams „Kauno švara“ siūlo žaliųjų atliekų išvežimo paslaugą. Galima kreiptis tel. Nr. 8 800 20000 arba atvyksti į kauniečių aptarnavimo centrą MANO KAUNAS Statybininkų g. 3 (įėjimas iš Žukausko g.).

Prasidėjus lapų kritimui bendrijos, administratoriai, seniūnijos, įmonės ir fiziniai asmenys „Kauno švaroje“ gali užsisakyti didmaišius, skirtus tik šioms žaliosioms atliekoms. Pastarieji metai parodė, kad didmaišių paklausa didėja.

Turintys galimybę atliekas vežti iki specialių aikštelių kviečiami pasinaudoti Kauno regiono atliekų tvarkymo centro paslaugomis.

Šiuo metu Kauno regione veikia trylika didelių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelių bei trys žaliųjų atliekų aikštelės. Iš gyventojų žaliosios atliekos priimamos NEMOKAMAI.

Žaliųjų atliekų priėmimo aikštelės ir jų darbo laikas:

Nemajūnų g. 15 A, Kaunas

Tel. Nr.: +370 683 03786

I – 9-17;

II-V – 9-19; VI: 9-16;

Pietų pertrauka –  13-14;

VII – nedirba.

Juozapavos k., Vandžiogalos sen., Kauno r.

Tel. Nr.: +370 645 35037

II-V –  10-19; VI: 9-16;

Pietų pertrauka – 13-14;

VII, I – nedirba.

Zabieliškio k., Liepų g. 16, Kėdainių r.

Tel. Nr. +370 682 55785;

I-VII – 8-20.

Kaip kompostuoti?

Kompostuoti galima augalų lapus, smulkesnes šakeles, vaisius, riešutų, kiaušinių lukštus, nupjautą žolę, piktžoles (patartina be subrendusių sėklų), šieną, mėšlą, natūralų naminių graužikų (žiurkėnų, jūrų kiaulyčių) pakratą, smulkias medienos atliekas (žievė, pjuvenos), suplėšytą popierių, kartoną, kiaušinių dėklus, virtuvės atliekas (arbatos pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, vaisių, daržovių žieves bei kitus vaisių ir daržovių likučius ir pan.)

Kompostuojamas biuro popierius, kartonas turėtų būti be spalvotos spaudos. Jį reikėtų susmulkinti ir sudrėkinti.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content