Tinkamai tvarkykime žaliąsias atliekas

Žaliąsias atliekas galima kompostuoti, užsisakyti jų išvežimo paslaugą arba pristatyti į specialias surinkimo aikšteles

Svarbu rūšiuoti ne tik plastiką, stiklą, popierių, bet ir žaliąsias atliekas. Tai biologiškai skaidžios sodų, parkų ir kitų apželdintų teritorijų bei žemės ūkio naudmenų priežiūros ir tvarkymo atliekos, tokios kaip smulkios medžių, krūmų genėjimo šakos, nukritę medžių lapai, nupjauta žolė, gėlės, piktžolės, medžio žievė, pjuvenos, drožlės, skiedros, krituoliai, kitokios vaisių, daržovių atliekos, nedidelio skersmens kelmai (išpurtyti, be akmenų ir be žemių).

Žaliąsias atliekas galima kompostuoti patiems, vežti į specialias aikšteles, arba užsisakyti „Kauno švara“ teikiamą žaliųjų atliekų išvežimo paslaugą.

Žaliąsias atliekas griežtai draudžiama palikti ir miške ar bet kurioje kitoje tam neskirtoje ir specialiai nepažymėtoje vietoje. Tokie veiksmai traktuojami kaip savivaldybės patvirtintų Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas, už kurį yra numatyta administracinė atsakomybė.

Rūšiuodami galime užtikrinti tvarkingą aplinką, sumažinti atliekų tvarkymo kaštus, sumažinti vandens ir oro taršą ir t.t.

„Kauno švara“ siūlo žaliųjų atliekų išvežimo paslaugą. Dėl paslaugos galima kreiptis tel. Nr. 8 800 20000 arba atvykti į kauniečių aptarnavimo centrą MANO KAUNAS, Statybininkų g. 3 (įėjimas iš Žukausko g.).

Žaliosioms atliekoms skirto 240 l talpos konteinerio išvežimas kartą per mėnesį Kauno miesto gyventojams kainuoja 2,42 euro, Kauno rajono – 3,99 euro. Galima rinktis iki 1100 l talpos konteinerius ir įvairaus dažnio išvežimą.

Prasidėjus lapų kritimui bendrijos, administratoriai, įmonės ir fiziniai asmenys „Kauno švaroje“ gali užsisakyti didmaišius, skirtus tik šioms žaliosioms atliekoms.

Asmenys, turintys galimybę atliekas vežti iki specialių aikštelių gali pasinaudoti Kauno regiono atliekų tvarkymo centro paslaugomis.

Kauno regione veikia trylika didelių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelių bei trys žaliųjų atliekų aikštelės. Iš gyventojų žaliosios atliekos priimamos NEMOKAMAI.

Žaliųjų atliekų priėmimo aikštelės:

Nemajūnų g. 15 A, Kaunas

Tel. Nr.: +370 683 03786

Darbo laikas:

I – 9.00-17.00 val.

II-V 9.00-19.00 val.

VI – 9.00-16.00 val.

Pietų pertrauka – 13.00-14.00 val.

Juozapavos k., Vandžiogalos sen., Kauno r.

Tel. Nr.: +370 645 35037

Darbo laikas:

II-V – 10.00-19.00 val.

VI-  9.00-16.00 val.

Pietų pertrauka – 13.00-14.00 val.

Zabieliškio k., Liepų g. 16, Kėdainių r.

Tel. Nr. +370 682 55785;

Darbo laikas:

I-VII-  8.00-20.00 val.

Kompostavimas

Kompostuoti galima augalų lapus, smulkesnes šakeles, vaisius, riešutų, kiaušinių lukštus, nupjautą žolę, piktžoles (patartina be subrendusių sėklų), šieną, mėšlą, natūralų naminių graužikų (žiurkėnų, jūrų kiaulyčių) pakratą, smulkias medienos atliekas (žievė, pjuvenos), suplėšytą popierių, kartoną, kiaušinių dėklus, virtuvės atliekas (arbatos pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, vaisių, daržovių žieves bei kitus vaisių ir daržovių likučius ir pan.)

Žaliąsias atliekas savo namų ūkyje reikia specialiai tam įrengtoje vietoje ar dėžėje. Žolę į kompostą ją reikėtų dėti ne vos nupjautą, o jau kiek apdžiūvusią, nes kitaip ims pūti ir rūgti. Stambesnę žolę rekomenduojama pasmulkinti.

Kompostuojamas biuro popierius, kartonas turėtų būti be spalvotos spaudos. Jį reikia susmulkinti ir sudrėkinti, po to išsluoksniuoti su kitomis medžiagomis.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content