Tinkamai tvarkykime ir prižiūrėkime namų aplinką

Pavasaris – švarinimosi metas. Daugelis norime susitvarkyti savo kiemą – sugrėbti senus lapus, surinkti šakas. Dažniausiai šios žaliosios atliekos po talkos yra neišvežamos, o sukraunamos šalia buitinių atliekų ar antrinių žaliavų konteinerių arba kitoje kompostavimui netinkamoje vietoje.

Prašome namui priskirtoje teritorijoje pastoviai palaikyti tvarką ir švarą ir pasirūpinti, kad žaliosios atliekos būtų išvežtos ten kur priklauso.

Faktiškai naudojamose teritorijose sukauptas žaliąsias atliekas (medžių ir krūmų šakas, lapus) turi išvežti namų bendrija ar administratorius kurie, vadovaujantis 2015 m. rugpjūčio 5 d. Vyriausybės nutarimo Nr. 831 4.3 punktu, yra atsakingi už bendrojo naudojimo teritorijos priežiūrą. Jei iki šiol nesate šių atliekų išvežę, prašome tai atlikti kuo skubiau į žaliųjų atliekų priėmimo aikštelę  Nemajūnų g. 15 A, Kaunas,. arba už papildomą mokestį perduoti atliekų tvarkytojui. Prašymą dėl paslaugos užsakymo atliekų turėtojas UAB „Kauno švarai“. gali pateikti jam patogiu būdu.

Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklių tikslas – užtikrinti, kad visoje Savivaldybės teritorijoje būtų palaikoma tinkama aplinkos sanitarijos būklė ir nebūtų pažeidžiamos visuomenės kokybiško gyvenimo sąlygos. Šių Taisyklių 3 punktas nurodo kas ir kokią teritoriją turi tvarkyti: asmenys tvarko ir palaiko švarą jiems įstatymų nustatyta tvarka priskirtoje teritorijoje patys arba sudaro sutartis su kitais asmenimis dėl tokių darbų atlikimo.

Įstatymų nustatyta tvarka priskirta teritorija – teritorija (žemės sklypas), suformuota kaip daiktas ir įregistruota valstybės įmonės Registrų centro Kauno filiale. Jeigu teritorijų planavimo dokumentuose teritorija nėra apibrėžta (nurodyta), faktiškai naudojama teritorija laikoma teritorija iki gretimos teisės aktų nustatyta tvarka priskirtos ar faktiškai naudojamos teritorijos, bet ne daugiau kaip 50 metrų nuo pastatų išorinių atitvarų arba pagal Savivaldybės nustatytas prižiūrimų teritorijų schemas.

Asmenys, pažeidę Miesto tvarkymo ir švaros taisykles, yra baudžiami pagal Administracinių nusižengimų kodeksą. Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnis nurodo, kad Savivaldybių patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų, o šis pakartotinai padarytas administracinis nusižengimas užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

 

Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklės

Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatai

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content