Tarptautiniame „Financial Times“ 2023 m. reitinge – solidus įvertinimas Kaunui

Geriausios ir ryškiausios investicijų kryptys Europoje – taip pristato naujausią savo reitingą „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinys „fDi Intelligence“. Jų paskelbtame prestižiniame investicijų patrauklumo reitinge „Europos ateities miestai ir regionai“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2023) garbingos TOP vietos teko ir Kauno miestui bei apskričiai.

Ateities Europos miestų ir regionų reitinge palyginamos 2023 metais daugiausiai žadančios investicijų kryptys Europoje. Iš viso buvo vertinami per 370 Europos miestų, suskirstytų pagal populiacijos dydžius į penkias grupes – didžiuosius, didelius, vidutinio dydžio, mažuosius ir mikro dydžio. Taip pat vertinti 148 Europos regionai, suskirsčius juos į tris grupes – stambiuosius, vidutinius ir smulkiuosius.

Be bendrojo reitingo, miestai ir regionai vertinti penkiose subkategorijose: ekonominio potencialo, palankumo verslui, ryšių (angl. connectivity), žmogiškojo kapitalo ir gyvenimo kokybės bei kaštų efektyvumo. Vertinimo komisiją sudarė investicijų skatinimo bei ekonominės plėtros ekspertai.

Kaip pastebi indekso sudarytojai, Europos patrauklumas investuotojams atlaikė tiek Covid-19 pandemijos, tiek karo Ukrainoje iššūkius ir išliko patraukliausia užsienio investicijas pritraukiančia kryptimi. Energetiniai pokyčiai išaugino investicijas energetikos sektoriuje, tarptautinės prekybos pakitimai augino ir kitas industrijas – pavyzdžiui automobilių komponentų pramonę ir logistiką.

Verta paminėti, kad didžiausių miestų kategorijoje bendrojo topo viršūnėje išliko Londonas, o iš didžiųjų regionų nepralenkiamas buvo Prancūzijos Île-de-France.

Tuo tarpu Kaunui, palankumo verslui (angl. Business Friendliness) kategorijoje tarp mažųjų Europos miestų, teko garbinga 5 vieta aplenkus tokius konkurentus kaip Lenkijos Liublinas ar Jungtinės Karalystės Kembridžas.

Tiesioginių užsienio investicijų strategijos (angl. FDI Strategy) kategorijoje Kauno miestas įvertintas 7 vieta, po savęs palikęs tokius miestus kaip Klaipėda ir Kipro Nikosija.

Toje pačioje tiesioginių užsienio investicijų strategijos kategorijoje tarp smulkiųjų Europos regionų vertintai Kauno apskričiai teko 5 vieta, aplenkus panašaus dydžio Austrijos, Serbijos, Bulgarijos regionus.

Į TOP dešimtuką Kauno apskritis pateko ir investicijų efektyvumo (angl. Cost Effectiveness) kategorijoje, atsidūrus 8 vietoje ir aplenkus tokius konkurentus kaip Bulgarijos Sofijos ar Vilniaus regionus.

„Kaunas – palankus miestas verslui ir jo plėtrai. Čia kuriasi inovatyvios, pirmaujančios įmonės. Drauge su jomis auga ir pats miestas, pritraukdamas naujų investicijų. Sėkmingai veikia Kauno LEZ, naujakurių jau laukia Aleksoto inovacijų pramonės parkas. Neabejoju, kad šią erdvę rinksis naujoves kuriančios bei vystančios modernios kompanijos.

Kiekvienas miesto įvertinimas – svarbus ir vertingas. Reiškia, dirbame teisinga linkme. Jau nebe pirmą kartą šiuose apdovanojimuose Kaunas patenka tarp dešimties geriausiųjų. Manau, tai tikrai pelnytas pripažinimas, kuris įkvepia stengtis dar labiau“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Tai, kad Kaunas jau ne pirmus metus įvertinamas už investicinį patrauklumą nėra atsitiktinumas. Kaip ir šiemet pelnyta puiki penktoji vieta palankumo verslui kategorijoje.

„Aiškus Kauno stiprybių suvokimas, jų kryptingas stiprinimas ir ekosistemos augimas atsispindi ir rodikliuose, kurių pagrindu sudaromi reitingai. Ypatingai džiugūs įvertinimai už strategiją, kurie yra būtent kryptingo Kauno ekonominės plėtros agentūros „Kaunas IN“ ir visos investicinės aplinkos gerinimo ekosistemos kūrėjų vizijos ir darbo rezultato įvertinimas. Tikiu, jog bendromis pastangomis Kauno investicinė aplinka ir ją atspindintys rodikliai bei išorinis vertinimas tik stiprės ateityje, o tai savo ruožtu leis matyti dar daugiau džiugių naujienų mieste sveikinant naujai besikuriančius ar besiplečiančius investuotojus,“ – neabejojo VšĮ „Kaunas IN“ vadovas Tadas Stankevičius.

Nuotrauka: A. Aleksandravičius

„Kaunas IN“ informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content