SVEIKINAME

Šiandien, vasario 6-ąją dieną, 100 metų jubiliejų švenčia Anastazija Jurkevičienė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trumpa p. Anastazijos biografija.

Gimė Rokiškio rajone, Rakališkių kaime. Šeimoje augo dar 2 vaikai – brolis Jonas ir sesuo Marytė. Būdama ketverių metų neteko mamos ir į namus atėjo pamotė, kuri nemylėjo svetimų vaikų, todėl anksti (jau 14-15 metų) visi vaikai išėjo dirbti.

Anastazija, vos baigusi pradinę mokyklą ir išmokusi šiek tiek rašto, 14 metų išvažiavo į Latviją dirbti pas ūkininką pusmerge. Melžė karves, kopė tvartus, dirbo įvairius ūkio darbus.

Dirbdama ūkyje susipažino su savo būsimu vyru Jonu Jurkevičiumi. Ištekėjo jauna 1938 m., o 1940 gimė sūnus Antanas (miręs prieš 5 metus).

Jauna šeima gyveno Tauragėje, 1946 metais persikėlė gyventi į Kauną. Ilgus metus p. Anastazija dirbo „Dubysos“ siuvykloje. Nugyveno ilgą ir sudėtingą gyvenimą, kuriame buvo visko – vargo, džiaugsmo, ašarų ir netekčių.

Šiuo metu p. Anastazija gyvena savo namuose, yra lankoma anūkės, marčios bei Raudonojo kryžiaus savanorių.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content