Svarbi informacija apie gyvenamosios vietos deklaravimą!

Labai svarbu asmenų gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų tikslumas, teisingumas tam, kad įvairios įstaigos ir institucijos gyventojams galėtų greitai, tiksliai ir efektyviai suteikti jiems reikalingas paslaugas.
Žemiau pateikiami dažniausiai su gyvenamosios vietos deklaravimu susiję klausimai ir atsakymai į juos.

Informacija apie gyvenamosios vietos deklaravimą!

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2021 m., atliekant Gyventojų registro modernizavimo bei Metrikacijos ir gyvenamosios vietos deklaravimo informacinės sistemos (toliau –  MGVDIS) paleidimo darbus buvo sulyginti visi asmenų deklaruotos gyvenamosios vietos duomenys, siekiant užtikrinti tinkamą sąveiką su Adresų registru bei kiekvienam adresui suteikti unikalų adreso kodą, naudojamą Adresų registre. Duomenų sulyginimo metu nustatyta papildomai 70 246 asmenų netikslių deklaruotos gyvenamosios vietos duomenų (adresų), kurių atitikmens nėra Adresų ir Nekilnojamojo turto registruose.

Taigi, 2021 m., įvertinus situaciją, išryškėjo, kad vis dar nemaža Lietuvos gyventojų dalis de facto gyvena „be  adreso“. Tokia situacija, kai Gyventojų registre duomenys apie asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresą yra nepilni, gali sukelti ir akivaizdu, kad sukelia problemų tiek patiems gyventojams, tiek valstybės institucijoms: užtrunka tokių asmenų gyvenamosios vietos paieška, pvz., teikiant specialiųjų tarnybų (policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo ar greitosios medicinos pagalbos) paslaugas, o pašto ir siuntų pristatymo paslaugų teikimas dažnai tampa neįmanomas; valstybės institucijų ar teismų siunčiama informacija ar dokumentai pagal Gyventojų registre nurodomą gyvenamosios vietos adresą tokių gyventojų tiesiog nepasiekia.

Atkreipiame  dėmesį, kad ANK 530 straipsnyje numatyta administracinė atsakomybė už gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų nepateikimą deklaravimo įstaigai ar melagingų deklaravimo duomenų pateikimą. Dėl šiame straipsnyje numatyto administracinio nusižengimo, vadovaujantis ANK 589 straipsnio 82 punktu, administracinių nusižengimų teiseną pradeda, administracinių nusižengimų tyrimą atlieka ir administracinių nusižengimų protokolus Kauno mieste surašo seniūnijų  įgalioti pareigūnai (tokią teisę turi ir policija, ir Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pareigūnai).

Pažymėtina, kad Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo 4 straipsnio 12 dalyje yra nustatyta, kad gyvenamosiose vietovėse, kuriose pastatų numeriai ir (ar) patalpų numeriai yra suteikti pirmą kartą, asmenų deklaruotos gyvenamosios vietos adresai yra keičiami (tikslinami) asmeniui ar patalpos ar pastato savininkui (bendraturčiui) deklaravimo įstaigai pateikus prašymą patikslinti deklaravimo duomenis. Taigi, kaip ir pareiga deklaruoti gyvenamą vietą, taip ir pareiga pateikti prašymą patikslinti deklaravimo duomenis yra nustatyta pačiam gyventojui.

 

Dainavos seniūnijos informacija parengta pagal Vidaus Reikalų ministerijos pateiktą informaciją.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content