Šv. Jokūbo kelionės aprašymas 2015-11-12

Kauno Dainavos seniūnijos bendruomenės nariai

keliavo Šv. Kokūbo keliu

Panaudojus Vietos benduomenių savivaldos 2013-2015 metų Programos lėšas, buvo pritarta projketui

„Šv. Jokūbo piligrimų kelio (Camino de Santiago) – tąsa Lietuvoje.

Projekto tikslas, tenkinant Dainavos seniūnijos bendruomenės viešuosius poreikius,stiprinti gyventojų sutelktumą, prisidėti ir plačiau supažindinti gyventojus su apaštalo Šv. Jokūbo kelio vaidmeniu, prisidedant prie Šv. Jokūbo vardo bažnyčių ir netoliese esančių architektūros ar kitų objektų ženklinimo Šv. Jokūbo ženklu – kriaukle. Tai ženklas, kad Lietuva yra Šv. Jokūbo kelyje.

2015-11-07 d., iš pat ankstyvo ryto, 61 Dainavos seniūnijos bendruomenės narys išsiruošė į kelionę.

Kelionės dalyviai buvo supažindinti su Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija Lietuvoje, kuri kartu su partneriais Lietuvoje ir užsienyje planuoja jungtis į šį Europinės reikšmės piligrimų ir kultūros kelią.

Pirmojo Europos kultūros kelio – Šv. Jokūbo piligrimų kelio (Camino de Santiago) projekto iniciatorė Dr. Laima-Liucija Andrikienė, projekto globėjas – Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, projekto vadovė Birutė Nenortaitė ir darbo grupės nariai.

Projekto tikslas – paskatinti pirmojo Europos kultūros kelio – Šv. Jokūbo piligrimų kelio plėtrą ir sklaidą Lietuvoje.

Lietuvoje turime vienuolika bažnyčių skirtų apaštalui Šv. Jokūbui:

Alantos, Jonavos, Žiežmarių, Kurtuvėnų, Švėkšnos, Vilniaus, Onuškio, Rudiškių, Punios, Suvainiškio ir Molėtų rajone esančio Joniškio.

Šios kelionės dalyviai nelaukdami kol šis kelias Lietuvoje oficialiai bus paženklintas Šv. Jokūbo kelio ženklu „Kriaukle“, aplankė ir paženklino tris apaštalo Šv. Jokūbo vardo bažnyčias:.Jonavoje – Šv. Jokūbo bažnyčią, Kurtuvėnuose – Šv. Jokūbo bažnyčią ir Rudiškiuose – Šv. Jokūbo ir Šv. Pilypo bažnyčią. Taip pat aplankė ir Šv. Jokūbo ženklu paženklino kelyje esančią Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, Kryžių kalną ir aplankė Šiluvos Švč. Mergelės Marijos bažnyčią.

Kelionės gidė Jūratė labai įdomiai ir išsamiai supažindino su miestelių istorija, jų įžimybėmis. Visi mes praturtėjome arba atnaujinome savo žinias.

Anksti ryte atvykome į Jonavą. Neries dešiniajame krante stovi miesto puošmena- balta dvibokštė bažnyčia su prie jos besišliejančiu buvusio trinitorių vienuolyno pastatu, tai seniausi Jonavos pastatai. 1922 m. bažnyčia tapo parapine. Bažnyčioje saugomas jos fundatoriaus vyskupo J.K. Kosakovskio portretas, šventovės požemyje yra Kosakovskių giminės mauzoliejus. Nuo 2007 m. Jonavos parapijos klebonu ir Jonavos dekanato dekanu paskirtas kunigas Audrius Mikitiukas, kuris labai šiltai pasitiko kelionės dalyvius, supažindino su šventovės istorija. Bažnyčios šventoriuje stovi graži medinė Šv.Jokūbo skulptūra. Kelionės organizatorė, Dainavos seniūnijos Bermudų seniūnaitė Nijolė Ragauskienė atidengė tris kriaukles, pritvirtintas prie Parapijos namų, įėjimo vartų į bažnyčią ir ant bažnyčios fasado. Kelionės dalyviai apsilankė bažnyčioje ir pasimeldė.

Atvykus į Šiluvos miestelį, apsilankėme Šiluvos šventovėjesv. Jokubo kelias1Sv. Jokubo kelias2

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content