Susitikimas su vertėja – profesijos pristatymas

„Language Insight“ suskaičiavo, kad vienas vertėjas per metus vidutiniškai išverčia 520 000 žodžių, arba maždaug po 1500 žodžių per dieną. Kol tampama profesionaliu vertėju, paprastai tenka nueiti gana ilgą kelią, nes vertėjas turi laisvai mokėti bent dvi kalbas –   kalbą, iš kurios verčiama, ir kalbą, į kurią verčiama. Vertėjas turi nepriekaištingai mokėti ir jausti kalbą, išmanyti vartosenos subtilybes ir lingvistiką. Be svetimosios kalbos, vertėjas dažnai turi profesionaliai išmanyti ir bent vieną dalykinę sritį. Pavyzdžiui, notaro tvirtinami vertimai reikalauja kitokių žinių nei grožinės literatūros vertimai arba rinkodaros tekstų lokalizavimas.

Jei anksčiau daugiausia buvo verčiama grožinė ir religinė literatūra, moksliniai straipsniai, tai dabar vertėjai siūlo įvairiausias paslaugas. Dėl to vertimų srityje atsirado įvairių specializacijų, tokių kaip sinchroninis vertimas, nuoseklusis vertimas, multimedijų turinio vertimas, vertimas ir lokalizavimas, teisinių dokumentų vertimas ir kt.

Vertėjo profesija yra labai vertinama visame pasaulyje, ir būtent vertėjai yra sukūrę kai kurių kalbų abėcėles, be kurių šiandien gyvenimas būtų neįsivaizduojamas. Pavyzdžiui, kirilica, kurią dabar naudoja serbai, bulgarai ir rusai, taip pat kelios kitos kalbos, yra vertėjų, šventųjų Kirilo ir Metodijaus, darbo rezultatas.

Informacija parengta pagal www.paninfo.lt

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content