Sudaroma Kauno miesto savivaldybės bendruomeninių organizacijų taryba

2022 m. gegužės 14 d. baigiasi Kauno miesto savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos (toliau – Taryba) 3 metų kadencija.

Atsižvelgdama į tai, kad  ir Kauno miesto savivaldybės tarybos 2019 m. vasario 26 d. sprendimo Nr. T-55 „Dėl Kauno miesto savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos nuostatų patvirtinimo“  nuostatuose numatytą Tarybos sudarymo tvarką, Kauno miesto savivaldybės Vilijampolės seniūnija organizuoja bendruomeninių organizacijų atstovo delegavimo procedūrą.

Bendruomeninė organizacija, turinti teisę deleguoti savo narį į Bendruomeninių organizacijų tarybą, turi atitikti šiuos Bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymo 2 straipsnio 1 dalyje ir Vietos savivaldos įstatymo 3 straipsnio 13 dalyje nustatytus kriterijus:

1) teisinė forma – asociacija;

2) steigėjai ir nariai – gyvenamosios vietovės bendruomenės (jos dalies arba kelių gyvenamųjų vietovių) gyventojai (jų atstovai) (t. y. savivaldybės gyvenamosios vietovės (jos dalies arba kelių gyvenamųjų vietovių) gyventojai, susieti bendrais gyvenimo kaimynystėje poreikiais ir interesais ir tenkindami šiuos poreikius ir interesus veikiantys įvairiomis tiesioginio dalyvavimo formomis (susirinkimas, viešas svarstymas, apklausa, veikla per savo atstovus, bendruomeninės organizacijos ir kt.);

3) paskirtis – per iniciatyvas įgyvendinti viešuosius interesus, susijusius su gyvenimu kaimynystėje.

 

Jeigu nustatoma, kad bendruomeninė organizacija neatitinka įstatymuose nustatytų kriterijų, organizacija neturi teisės dalyvauti deleguojant į Tarybą, o jos pasiūlymai dėl kandidatų laikomi negaliojančiais.

 

Taryba yra sudaroma iš 22 narių: 11 Savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovų ir 11 bendruomeninių organizacijų atstovų (po vieną atstovą iš kiekvienos seniūnijos).

Bendruomeninė organizacija iki 2022 m. kovo 25 d. turi pateikti seniūnijai šią informaciją:

  • Steigimo sutarties, galiojančių įstatų, įregistruotų Juridinių asmenų registre, kopijas, vietoje įstatų gali būti teikiamas išplėstinis Juridinių asmenų registro išrašas;
  • narių sąrašo patvirtintą kopiją;
  • Oficialų raštą dėl konkretaus atstovo delegavimo į Tarybą.

Pridedame ir Kauno miesto savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos nuostatus.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content