Su pirotechnikos priemonėmis elkimės atsakingai

Fejerverkų įsigijimo ir naudojimo tvarka yra apibrėžta Lietuvos Respublikos civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatyme. Fejerverkų kategorijos:

– F1 kategorijos fejerverkai (keliantys labai mažą pavojų, labai mažai triukšmo ir skirti naudoti aptvertose teritorijose taip pat naudoti gyvenamosiose patalpose). Juos įsigyti ir naudoti gali ne jaunesni kaip 14 metų asmenys.
– F2 kategorijos fejerverkai (keliantys mažą pavojų, mažai triukšmo, skirti naudoti aptvertose teritorijose, esančiose lauke). Juos įsigyti ir naudoti ne jaunesni kaip 16 metų asmenys.

– F3 kategorijos fejerverkai (keliantys vidutinį pavojų, skirti naudoti didelėse atvirose teritorijos), T1 (priemonės, skirtos naudoti scenoje bei keliančios mažą pavojų) ir P1 (priemonės, išskyrus fejerverkus ir teatrines pirotechnikos priemones, keliančios mažą pavojų). Šių kategorijų civilines pirotechnikos priemones gali įsigyti ir jas naudoti ne jaunesni kaip 18 metų asmenys.

Įstatyme numatyti ir pirotechnikos priemonių naudojimo draudimai:
– draudžiama platinti civilines pirotechnikos priemones (išskyrus F1 kategorijos fejerverkus) arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų;
– draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones (išskyrus F1 kategorijos fejerverkus) arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, jeigu tai nesuderinta su pastatų (statinių) ar patalpų valdytojais, taip pat savivaldybės tarybos nustatytose kitose vietose;
– civilines pirotechnikos priemones draudžiama naudoti 22.00 val. iki 8.00 val. jeigu tai trikdo viešąją rimtį (išskyrus švenčių dienas, per masinius renginius, kuriuos rengti savivaldybė yra išdavusi leidimą), kitu teisės aktuose nustatytu ar savivaldybės tarybos nustatytu laiku.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse numatyta atsakomybė už nusižengimus, susijusius su civilinės pirotechnikos priemonių netinkamu naudojimu:

– Už Civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimą gresia bauda nuo 14 iki 60 eurų;

– Naudojimas pernelyg triukšmingų fejerverkų nenustatytu laiku užtraukia baudą nuo 20 iki 80 eurų, pakartotinai nusižengus – baudą nuo 80 iki 300 eurų.

– Nesilaikant saugaus elgesio su fejerverkais taisyklių, dėl kurių gali kilti gaisras ar sprogimas, užtraukia baudą nuo 20 iki 70 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 580 eurų.

-Už administracinius nusižengimus asmenys atsako nuo 16 metų, už vaikų (iki 16 metų) padarytus administracinius nusižengimus atsako tėvai.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content