Skiriama Lietuvos valstybės šimtmečiui…

2017 m. gruodžio 24 d. 13 val. Aleksoto Šv. Kazimiero bažnyčios šventoriuje (Antakalnio g. 35) bus atidengiamas  koplytstulpis, skirtas broliams Juozui ir Jonui Vailokaičiams, 1921 m. dovanojusiems žemės sklypą Aleksoto Šv. Kazimiero bažnyčios statybai. Koplytstulpio atidengimo renginyje dalyvaus liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“ (Vadovė A. Bareišienė), renginį ves Vilius Kaminskas.

Juozas Vailokaitis – kunigas, Lietuvos visuomenės veikėjas.

Jonas Vailokaitis – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras.

Tai, kad broliams J. J. Vailokaičiams rūpėjo šalies mokslas, rodo tas faktas, kad dar vieną turėtą žemės sklypą Aleksote, jie padovanojo Vytauto Didžiojo universiteto Fizikos ir Chemijos instituto rūmams statyti.

1923 m. broliai J. J. Vailokaičiai įsteigė  maisto produktų eksporto akcinę bendrovę „Maistas“.

Juozas ir Jonas Vailokaičiai buvo daugelio gyvenamųjų namų, dvarų bei žemės sklypų savininkai. Aleksote, Antanavos gatvėje, yra išlikę 5 mūriniai gyvenamieji namai, statyti J. J. Vailokaičių.

Broliai apie 15% gautojo pelno skirdavo labdarai, studentijai remti.

Koplytstulpio statyba yra Aleksoto bendruomenės centro vykdomo projekto „Aleksoto bendruomenės aktyvinimas“ dalis. Jo statybą remia:

 

 

Aleksoto bendruomenės centro informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content