Sezonui įsibėgėjus, „Like Bike“ kviečia dviratininkus „įminti Kauną“

Senoji prieplauka ir amfiteatras Kauno senamiestyje šeštadienį taps triukšminga dviratininkų susibūrimo vieta. Nemuno krantinėje startuos pirmąkart rengiamas orientacinis žaidimas „Įmink Kauną“, primenantis apie šeštus metus tęsiamą kampaniją „Like Bike“. Dviračių entuziastai raginami suskubti registruoti komandas ir gegužės 13-osios popietę pasimėgauti turininga bei azartiška kelione po įvairius miesto objektus. Įdomios veiklos lauks ir žiūrovų.

Kvies „pasukti“ galvas

Šeštadienį Senojoje senamiesčio prieplaukoje priešais vadinamąjį Daugirdo amfiteatrą susirinkę dalyviai nuo 12 val. išbandys jėgas skirtingo ilgio trasose, spręs galvosūkius, atliks įvairias užduotis specialioje platformoje ir fiksuos dienos akimirkas telefonu. Svarbu nepamiršti, kad „Įmink Kauną“ orientacinis žaidimas tėra pramoga, bet ne lenktynės – nugalėtojais simboliškai taps visi, sėkmingai pasiekę finišą.

Lengvesniam, trumpesniam ir šiek tiek paprastesniam pasivažinėjimui skirta žalioji trasa. Ji drieksis apie 5 km. Šiek tiek ilgesnis ir sudėtingesnis – mėlynasis 10 km maršrutas. Norintieji nuriedėti ir pamatyti daugiau, jėgas išsibandys raudonoje – maždaug 20 km ilgio trasoje.

Užregistravus komandą internete (zaidimas.crazytrip.lt/register), renginio dieną bus aktyvuotos užduotys. Kada jas įveikti ir kaip iki jų nuvažiuoti, savarankiškai spręs patys dalyviai.

Dviračių entuziastai kviečiami į renginio vietą atvykti bent pusvalandžiu anksčiau ir registracijos centre atsiimti šventinės dienos atributą – pasirinktos trasos apyrankę.

Daugiau informacijos apie renginį – internete (kaunas.lt) ir „Įmink Kauną“ feisbuko paskyroje.

Pramogos ir staigmenos visiems

Vien tik orientaciniu žaidimu šventinė diena neapsiribos. Atvykusius palaikyti dviratininkų ar norinčius dar sportiškiau praleisti laiką į mankštą pakvies iniciatyvos „Judėk sveikai“ treneriai.

Moksleivių techninės kūrybos centro atstovai padės papuošti dviračius, o su mažaisiais šventės dalyviais lankstys vėjo malūnėlius. Apie klimato kaitos padarinius bei žmonių elgesio įtaką planetai supažindins socialinė akcija „Neturime Planetos B“.

Momentinės fotografijos ir saldžios renginio rėmėjų dovanos taps papildomu paskatinimu kauniečiams išbandyti jėgas savo pasirinktose distancijose. Finiše dalyvių lauks staigmena – autentiški renginio ženkleliai. Svarbu nepamiršti atsiimti juos registracijos centre.

Čia pat lauks ir kaunastiški žemėlapiai norintiems aplankyti dar neatrastas miesto vietas. Visa tai – įrodymas, kad savaitgalio iškyloms Kaune verta rinktis dviračius ir planuotis vis įdomesnius maršrutus.

Ilgėja takų tinklas riedantiems

Kaune vystomas dviračių takų tinklas jau siekia daugiau kaip 120 kilometrų. Vien per šiuos metus šis skaičius padidės dar bent 10 km.

Planuose – naujų arterijų dviratininkams įrengimas Studentų, Šeštokų, Gervių, Dariaus ir Girėno gatvėse bei Savanorių prospekto atkarpoje nuo Taikos iki Pramonės pr.

Jau greitai miestas bendrus naujus pėsčiųjų ir dviračių takus nuties greta atnaujinamų Marių ir Romainių gatvių. Be to, nauja 1,3 km ilgio atkarpa su poilsio aikštelėmis sujungs po Panemunės tiltu ir šalia Švenčionių g. esantį bendrą pėsčiųjų-dviračių taką.

„Kauniečiai vis dažniau buriasi į kompanijas dviračių žygiams ar bendroms treniruotėms. Ekologišką transportą dažnas renkasi ir kelionėms į darbą. Savaitgalį finišavo tradicinės Kauno dviračių lenktynės. Visa tai rodo, kad dviračių sezonas drauge su pavasariu įgavo pagreitį.

Tad miestas savo ruožtu primena, jog „Like Bike“ tikslai nesikeičia – norime ir toliau gatvėse matyti kuo daugiau dviračiais keliaujančių žmonių ir stengiamės nuosekliai gerinti sąlygas bei tobulinti infrastruktūrą būtent šioms transporto priemonėms. Kaunas pasirinkęs žaliąjį kursą ir tvirtai jo laikosi“, – teigia Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Impulsą riedėti bei aktyviai judėti Kaune skatina šeštus metus tęsiama iniciatyva „Like Bike“.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content