,,Sėmenė“ Panemunėje

  Kai danguje Sietyno žvaigždynas matosi iki aušros, kai gervės būriais traukia į pietus, o tilvikas lakiodamas po dirvonus šaukia ; pilk, pilk, pilk, ūkininkas iškūrena pirtį, išsiprausia, apsirengia švariais marškiniais, pasiima duonos, kurią reiks pakasti Dievams, ir išeina sėti rugių, buvo švenčiama baltų šventė ,,Sėmenė“.
Norėdamos priminti šią gražią seną tradiciją rugsėjo 8-ąją ,, Žolinčių“ akademijos prezidentė Danutė Kunčienė ir sanatorinio lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogė –ekspertė Rita Pūtvienė visus norinčius pakvietė kartu šią edukacinę šventę švęsti.
Smagu buvo susitikti ir su kitų darželių vaikais, pabendrauti, pažaisti, parungtyniauti. Įdomiausia užduotis, tai iš įvairių sėklų sukurti paveikslėlį. Gražiausio kūrinio autoriai buvo apdovanoti Danutės Kunčienės pagamintais sveikuoliškais saldainiais.
Vaikai skirstėsi ne tik daug patyrę teigiamų emocijų, sužinoję, bet ir su dovanomis. Dovanos, tai rugių ir kviečių varpos ir daugybė sėklų, kurias grįžę į savo įstaigas galės ragauti, arba pasisėti. Jei išdygs rugiai iki rugsėjo 29 –osios, bus galima ir Dagos šventę švęsti.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content