Savanorių prospekto atkarpoje – laukti pokyčiai: nuo požeminių komunikacijų iki naujų šaligatvių

Šią savaitę Kaune prasidėjo paruošiamieji darbai kapitaliniam remontui Savanorių pr. dalyje nuo Taikos iki Pramonės prospekto. Dar šį pavasarį suplanuota pakeisti susidėvėjusius gatvės bortus ir įrengti dalį pėsčiųjų takų. Vasarą, sumažėjus transporto intensyvumui, darbai persikels į važiuojamąją dalį – rangovai imsis požeminių komunikacijų tinklų ir gatvės dangos atnaujinimo.

„Kartu su pavasariu prasideda ir gatvių remonto sezonas. Savanorių prospektas – viena pagrindinių ir ilgiausių miesto susisiekimo arterijų. Pernai vasarą sutvarkėme vadinamąją Muravos atkarpą ties miesto riboženkliu. Neseniai ją papuošė Tauro skulptūra.

Liko iš pagrindų atnaujinti maždaug 3 kilometrų jungtį nuo Pramonės iki Taikos prospektų. Intensyviausius darbus pradėsime vasarą, prasidėjus moksleivių atostogoms“, – sako Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Jau pirmadienį minėtoje atkarpoje vairuotojus pasitiko eismo juostos ribas ir važiavimo trajektoriją žyminčios nukreipiamosios gairės. Ties bortais pradedami ardymo darbai. Prieš paruošiamųjų darbų pradžią nuo pažeidimų apsaugoti visi medžiai.

Lyginės adresų numeracijos pusėje (vykstant nuo miesto centro – dešinėje), pėsčiųjų ir dviratininkų zonoje numatyta naujai įrengti 3 metrų pločio pėsčiųjų bei 2,5 m pločio dvipusį dviračių takus. Iki birželio bus pakeisti susidėvėję gatvės bortai, įrengta dalis šaligatvio. Atnaujintą gatvę ir dviračių taką skirs žalia vejos juosta.

„Atlikdami šiuos darbus kelininkai transporto judėjimą ribos tik pirmoje eismo juostoje. Važiuojamosios gatvės dalies asfaltavimą organizuosime vasaros laikotarpiu, esant mažiausiam eismo intensyvumui. Apie tikslesnį šių darbų laiką ir eismo ribojimus informuosime atskirai.

Pokyčiai palies ir esamas automobilių stovėjimo vietas. Atsižvelgiant į saugumo reikalavimus, transporto priemonėms bus įrengtas parkavimas lygiagrečiai šaligatviui“, – pridūrė Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Kartu su gatvės remontu savo požeminius tinklus tvarkys „Kauno vandenys“ ir kitų komunikacijų savininkai. Laikini eismo ribojimai galimi ir jų darbų zonose.

Kapitalinį remontą planuojama užbaigti iki 2024 metų rudens. Darbams numatyta skirti per 4 mln. eurų. Sulig jų pabaiga galutinai finišuos visas Savanorių prospekto atnaujinimas nuo pat įvažiavimo į miestą iki Laisvės alėjos.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content