Savanoriai kviečiami prisijungti prie Lietuvoje žiemojančių vandens paukščių apskaitos

2023 01 110

78881.jpg

Šį savaitgalį, sausio 13-15 dienomis Lietuvoje vyks žiemojančių vandens paukščių apskaita. Ornitologai kviečia prie jos prisijungti ir taip padėti surinkti informaciją apie šiuo metu mūsų šalyje žiemojančius sparnuočius. Šie duomenys leidžia įvertinti jų rūšinius ir gausos pasikeitimus.

Apskaitas galima vykdyti ir sausio 9 – 21 dienomis, tačiau siekiant gauti tikslesnius duomenis, ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse ar kitose apskaitose dalyvaujančiose šalyse, pagal tarptautinį susitarimą, apskaitos vykdomos trečią sausio savaitgalį.

Žiemojančių vandens paukščių apskaitos Lietuvoje vykdomos kasmet nuo 2010 m., jas organizuoja Lietuvos ornitologų draugija. Organizatoriai tikisi, kad ir šiemet prie apskaitų prisijungs didelis savanorių būrys.

Daugelis žmonių pažįsta gausiausias žiemojančias vandens paukščių rūšis: gulbę nebylę, didžiąją antį, didįjį dančiasnapį ir kitus. Todėl kiekvieno Lietuvos piliečio indėlis tampa svarbus ir jo duomenys yra nepaprastai vertingi.

Apskaitų metu skaičiuojami ne tik minėti tipiški vandens paukščiai, bet ir vandenyje žvejojantys tulžiai, garniai, medžiojantys jūriniai ereliai.

Kasmet apskaitose dalyvauja daugiau kaip 80 paukščių stebėtojų, apskaitose talkina saugomų teritorijų direkcijos. Siekiant suskaičiuoti žiemojančius vandens paukščius kuo platesnėje šalies teritorijoje ir optimaliai paskirstyti apskaitų teritorijas dalyviams, registracija būtina!

Apskaitų stebėtojus registruoja ir duomenis renka Laimonas Šniaukšta. Stebėtojus prašome registruotis elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu 8 686 21857 iki sausio 13 d.

Daugiau informacijos rasite Lietuvos ornitologų draugijos interneto svetainėje.

Parengta pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informaciją

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content