Saugios kaimynystės veiklos perspektyvos

Į Panemunės biblioteką rinkosi Panemunės seniūnijos saugios kaimynystės grupelių koordinatoriai, seniūnijos atstovai, bendruomenės atstovai ir Kauno apskrities VPK VTV Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus pareigūnai aptarti ,,Saugios kaimynystės” veiklos perspektyvas.

Policija, seniūnijos ir bendruomenė šiandien bendradarbiauja betarpiškai ir tiesioginiai bendruomenės narių gyvenamosiose vietose: kiemuose, aikštelėse, skveruose, daugiabučių namų prieigose, organizuojamų susitikimų ir vykdomų prevencinių priemonių metu. Todėl vis daugiau iniciatyvos dėl saugių kaimynysčių grupių kūrimosi bei veiklos sulaukiama iš pačių gyventojų. Bendruomenių, saugios kaimynystės grupių nariai, gyventojai patys dalyvaudami prevencinėje veikloje žino ir mato teigiamus pavyzdžius, sprendžiant jų pačių įvardintas problemas, o ilgainiui tai tampa visos bendruomenės gerąją  praktika.

„Naujai įrengtas Panemunės paplūdimys svarbus plėtojant viešąją Kauno miesto turizmo infrastruktūrą, todėl visi turime stengtis, kad ši vieta būtų saugi ir gyventojams ir miesto svečiams” – šiais žodžiais 2017-04-06 Kauno apskrities VPK VTV Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus pareigūnai pradėjo Panemunės bibliotekoje susitikimą su šio mikrorajono gyventojais.

Susitikime dalyvavo Kauno apskrities VPK Kauno miesto Panemunės PK vyriausiasis tyrėjas D. Brazinskas, bendruomenės pareigūnė R. Zinkevičienė, Panemunės bendruomenės pirmininkas Žukauskas, Panemunės seniūnijos seniūnės pavaduotoja L. Knėpienė, Panemunėje veikiančių saugių kaimynysčių grupių koordinatoriai, gyventojai. Susirinkusieji aptarė į ką būtina atkreipti dėmesį, kad gyvenamoji aplinka taptų saugesnė, tai ir: išgenėti krūmai, sutvarkytas apšvietimas, įrengtos tinkamos langų bei durų apsaugos priemonės, kaimyniški gyventojų santykiai. Šie veiksniai užtikrina saugią aplinką, kurioje sumažėja vagysčių, turto niokojimo atvejų, teritorijoje vis rečiau pasirodo nepageidaujami asmenys (viešose vietose vartojantys alkoholį ar netinkamai besielgiantys paaugliai). Sudarę tinkamas sąlygas bei įrengę įspėjamuosius ženklus gyventojai patys gali išspręsti ir dažną miestų problemą – netinkamą automobilių statymą kiemuose.

Kauno apskrities VPK Kauno miesto Panemunės PK vyriausiasis tyrėjas D. Brazinskas pristatė kriminogeninę situaciją Panemunės mikrorajone, įvardijo pagrindines vietas kurios kelia susirūpinimą ne tik policijos pareigūnams, bet ir gyventojams. Tai apleistas pastatas Taurakiemio g. 4, kur renkasi dažnai viešąją tvarką pažeidinėjantys asocialūs asmenys, Smetonos al. ir
Birutės g. kuriose būriuojasi paaugliai, ragino gyventojus išlikti budriais, saugiai palikti dviračius prie prekybos centro „Maxima“ esančio Vaidoto g.

Baigiantis susitikimui dauguma susitikime dalyvavusių Panemunės bendruomenės narių, seniūnaičių, įsipareigojo konkrečiais veiksmais prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo, dalyvauti policijos pareigūnų inicijuojamose prevencinėse priemonėse.

Seniūnės pavaduotoja L. Knėpienė kvietė visus aktyviai įsijungti į saugios kaimynystės kūrimą bendruomenėje, pristatė seniūnaičių rinkimų tvarką ir paragino aktyviai teikti kandidatus į seniūnaičius ir dalyvauti seniūnaičių rinkimuose.

Balsavimas pildant apklausos lapus Panemunės seniūnijos patalpose Perlojos g. 30, Kaunas vyks:

2017 m. balandžio 24 d. (pirmadienį) 8–12 val. ir 12.45–17 val.;

2017 m. balandžio 25 d. (antradienį) 8–12 val. ir 12.45–17 val.;

2017 m. balandžio 26 d. (trečiadienį) 8–12 val. ir 12.45–19 val.;

2017 m. balandžio 27 d. (ketvirtadienį) 8–12 val. ir 12.45–19 val.;

2017 m. balandžio 28 d. (penktadienį) 8–12 val.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content