RENGINIŲ CIKLAS DAINAVOS KAIMUI-90

 

Kauno maisto pramonės mokinių ir mokytojų bendruomenė  susirinko kartu-pirmadienį, lapkričio 27 dieną,  dokumentinės Dainavos kaimo istorijos peržiūrai. Buvusiam  Dainavos kaimui-90 metų.

Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras (anksčiau-Kauno maisto pramonės mokykla) –pačiame buvusio Dainavos kaimo centre. Žiūrėdami senas nuotraukas, stebėjo, kaip pelkėtas Kauno priemiesčio kaimas pasikeitė: vietoj Lietuvos kariuomenės savanorių trobų iškilę mokyklų, darželių, poliklinikos, policijos pastatai, daugiaukščiai gyvenamieji namai, tik Kornelijaus Štofo įkurtoje gamtos oazėje tradiciškai plyti dabar gražus Dainavos parkas. Žinoma, buvę Diemantavičių, Meilučių, Jarašiūnų, Baranauskų ir daugelio kitų šeimų gyvenimai slypi tik istorijos puslapiuose, senose nuotraukose. Dainavos kaimas matė ir kolūkinę tikrovę-čia buvo įkurtas Dainavos kolūkis, buvę žemės savininkai neteko savo nuosavybės, ganėsi kolūkio arkliai ir karvės  buvusių žmonių gyvenimų vietose. Neatsitiktinai dar ir šiandien minimas posakis „Prie arklidžių“. Toje vietoje, kur dabar stovi parduotuvė Partizanų gatvėje, buvo kolūkio arklidės.

Mokiniai susipažino su Dainavos policijos komisariato veikla: vykdomos prevencinės priemonės prieš smurtą, nusikaltimus. Ypač pozityviai pasisakoma apie „Saugios kaimynystės“ idėją, nes vykdomos priemonės telkia seniūnijos bendruomenę, gyventojai jaučiasi saugesni, be nerimo vaikai žaidžia kiemuose, aikštelėse.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content