Renginiai skirti R. Kalantos 50-osioms mirties metinėms paminėti.

Šį šeštadienį (gegužės 14d.) vyks renginiai, skirti R. Kalantos 50-osioms mirties metinėms paminėti.

Kviečiame visus dalyvauti šiuose renginiuose ir žemiau dalinamės programa.

Koncertas „Made in Kaunas“

2022 gegužės 13 d. 21 val.

Laisvės alėjoje, Kauno muzikinio teatri sodelyje.

Kauno bigbendas ir valstybinis choras „Vilnius“ pasitiks Kauno miesto gyventojus ir svečius Lietuvių disidento Romo Kalantos 50 – mečiui skirta programa “Made in Kaunas”, kuri atspindi septinto dešimtmečio pabaigą – aštunto dešimtmečio pradžią.

Nemokamas 

2022 gegužės 14 d., 12 val. minėjimas, skirtas R. Kalantos 50-osioms mirties metinėms

Prie R. Kalantos memorialo (Laisvės al., Kaunas) 

Paroda „1972. Pramušti sieną“

2022 05 14 – 08 31

Atidarymas visuomenei: 2022 gegužės 14 d. (šeštadienį) 18 val.

Kauno centrinis paštas (Laisvės al. 102, Kaunas)

Mokamas 

Paroda „Čekoslovakijos avangardistai: Milanas Knižakas ir Rudolfas Sikora“

Paroda veikia 2022 05 13 – 2022 07 01

Atidarymas: gegužės 13 d. (penkt.) 13 val.

Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus (S. Daukanto g. 25, Kaunas).

Nemokamas

Spektaklis „Kauno pavasaris’72“

2022 05 13, 14, 15

Nacionalinis Kauno dramos teatras (Laisvės al. 71, Kaunas, Ilgojoje salėje)

Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto. Režisierius Jonas Tertelis.

„Kauno pavasaris’72“ – tai spektaklis įkvėptas Romo Kalantos ir 1972 m. gegužės vidurio įvykių Kaune, kuomet protesto prieš sovietinę santvarką vardan Miesto sode susidegino 19-metis jaunuolis, o šiam jo pasiaukojimo aktui pavymui nuvilnijo jaunimo pasipriešinimo sovietų valdžios ir jėgos struktūroms banga.

gai išryškinti paralelę tarp ano meto ir šiandienos Lietuvos visuomenės, veikiamos įvairių geopolitinių, socialinių ir emocinių kontekstų, bei kelia klausimą: ar tikrai R. Kalantos pasiaukojimo aktas ir jo išprovokuoti įvykiai yra vien tik praeitis, ar tikrai istorija kartojasi, ir kokiuose spąstuose sėdi Tu?

Mokamas

Roko opera „1972”

2022 m. gegužės 14, 15, 18, 19 birželio 4, 5 d., 18 val.

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre (Laisvės al. 91, Kaunas)!

Roko opera „1972“ yra meninė to laikmečio išraiška, alsuojanti protesto dvasia ir jaunatviška energija bei unikalus muzikinis eksperimentas, apjungiantis dokumentiką ir fikciją, skambant šiuolaikiškai interpretuotai psichodelinio roko klasikai.

1972 m. gegužės 14 d. Kauno miesto sodelyje devyniolikmetis Romas Kalanta, protestuodamas prieš sovietinį režimą, apsipylė benzinu ir užsiliepsnojęs sušuko „Laisvę Lietuvai!“. 2022-aisiais, minint šio reikšmingo įvykio penkiasdešimtmetį, Kauno valstybinis muzikinis teatras pristato naujo  kūrinio – roko operos „1972“ apie Kauno pavasario įvykius – premjerą.

Mokamas

Tarptautinė konferencija „Atleisti ar pamiršti–susitaikymas su skaudžia praeitimi“

2022 05 13–14

Vytauto Didžiojo Karo muziejus (K. Donelaičio g. 64, Kaunas)

Akademinių diskusijų renginys kviečia analizuoti aktualią šiuolaikinės visuomenės dilemą: kaip elgtis su skaudžia XX a. istorija? Patogiai ją pamiršti ir leisti vešėti atskiroms praeities interpretacijoms, o gal gilintis ieškant atleidimo ir susitarimo?

Paroda „Opozicijos komunistinei valdžiai kaleidoskopas“.

2022 m. gegužės 3 – 29d.,

Vytauto Didžiojo Karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas).

Paramos koncertas „Apres un reve“

2022 m. gegužės 13d.,

Koncertas vyks VDU didžiojoje salėje 19 val.

Kartu su Valdo Adamkaus prezidentine biblioteka-muziejumi, A. Sacharovo centras organizuoja (koncertuoja ansamblis „Lietuva“, pianistas Alexey Botvinov) – Ukrainos pabėgėliams ir juos globojantiems lietuviams. Koncerto metu bus renkamos aukos psichologinei pagalbai ukrainiečiams, kurie nukentėjo nuo karo ir susiduria su nerimu, panika, depresija ir mintimis apie savižudybę. Pagalba taip pat bus teikiama ir prievartos aukoms, vaikams bei paaugliams.

Romo Kalantos Memorialinis koncertas

2022 m. gegužės 14d., 21val.

Karo muziejaus prieigose, vėliau veiksmas persikels į restoraną „Miesto Sodas“ kur švęsime „Blue Jeans Night 2022 (Kauno Pavasariui – 50) vakarinę programą.

Nemokama

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content