Projekto ,,Remti bendruomenių veiklą savivaldybėse” informacija

Kauno Rokų bendruomenės centras parengė ir laimėjo projektą „Bendruomeniškumo ugdymas pasitelkiant meną“ (2017 m. Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonė „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“).

Šis projektas suteikė galimybę bendruomenei įsigyti įvairias meno kūrimo priemones: ebru (tapyba ant vandens) priemones, molbertus bei dažus tapymui, molį lipdymui.

Molio technikas jau išbandė Rokų gimnazijos mokiniai bei Kauno lopšelio-darželio „Rokutis“ vaikai. Kitus, taip pat pageidaujančius arčiau susibičiuliauti su moliu, dar pakviesime į Rokų bendruomenės centrą gruodžio mėnesį.

Kiek neįprastą mūsuose dailės techniką – ebru meną – didiesiems ir mažiesiems teko išbandyti Kauno lopšelio-darželio „Rokutis“ salėje vykusiose šeimų kūrybinėse dirbtuvėse. Į salę rinkosi tėvai, vaikai, pedagogai bei kiti susidomėję Rokų bendruomenės nariai. Šis vakaras buvo skirtas atsiduoti ebru kūrybinei magijai, visai nepriklausomai nuo to, kokius meninius gebėjimus turime. Menų pedagogas parodė, kaip reikia valdyti ebru priemones: pagrindinis momentas – dažų taškymas ant dumbliais sutirštinto vandens paviršiaus bei raštų kūrimas pagaliukų pagalba. Sklisdami vandens paviršiumi dažai sukuria nuostabiausių raštų, ornamentų kombinacijas. Piešinio perkėlimas ant popieriaus – įstabus momentas, kai gali tuoj pat pamatyti savo darbo rezultatą. Visi sėkmingai išbandė galimybę atsiduoti fantazijai, sukurti nepakartojamus piešinius. Malonu buvo stebėti rezultatus lydinčias emocijas bei vis gražesnių, įspūdingesnių piešinių gimimą. Turime pripažinti, kad ši labai sena technika, bet dar ne taip senai atkeliavusi ir į Lietuvą, pavergė ir vaikų, ir tėvelių, ir visų kitų dalyvių širdis. O visa bendruomenė pasidžiaugti darbeliais galės Rokų koplyčioje parengtoje parodoje.

Šiuose užsiėmimuose šventė ne tik siela,- projekto lėšomis įgytomis vaišėmis džiaugėsi vaikai, prie jų jaukiai susitelkė ir bendruomenės nariai.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content