Projekto ,,Remti bendruomenių veiklą savivaldybėse” informacija

Vykdant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų 2.3 priemonės ,,Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ numatytas veiklas, Panemunės BC organizavo išvykas po Lietuvos valstybingumo įtvirtinimo ir  nepriklausomybės kovų vietas. Projekte dalyvavo veiklų savanoriai, aktyviausi Panemunės bendruomenės nariai. Išvykos į Aukštaitiją metu aplankytos ten vykusių nepriklausomybės kovų ir pokario kovų žymios vietos, Ukmergės, Utenos rajonuose vykusių pokario kovų vietos, Salako partizanų kalnelis, kuris priglaudė virš 200 Lietuvos partizanų kūnus, Salako kraštotyros ir Jūrų muziejai, Zarasų žymios lankytinos vietos, Stelmužės ąžuolas. Obelių pasipriešinimo kovų muziejuje steigėjas ir vadovas Andrius Dručkus paskaitė informacinę paskaitą apie Lietuvos nepriklausomybės pradžią ir pokario kovų peripetijas. Aplankytas Rokiškio kraštotyros muziejus, mieste esančios žymių žmonių pagerbimo vietos. Dubingių Radvilų palikimas, Giedraičių mūšių vietos ir paminklai atskleidė tikrą kovų mastą ir žmonių pasiaukojimą, kurio šiandienos Lietuvoje pasigendama. Japonijos ambasadoje bendruomenė susipažino su Japonijos kultūra, raštu, istorija. Prisiminė Japonijos ambasadoriaus Sugiharos veiklą, gelbėjant Lietuvos žydus.

Kita išvyka į Žemaitiją leido pagerbti Jonavos žymių žmonių, nusipelniusių Lietuvai įamžinimo akcentus. Turtinga Kėdainių laisvės kovų praeitis, išsaugotos architektūrinės vertybės, puikūs bendruomenės žmonės – visa tai puiku ir šiuolaikiška. Šiauliai su savo Saulės mūšio monumentu, katedros vertybėmis ir gražiu senamiesčiu prisidėjo prie bendrų teigiamų įspūdžių. Nustebino Telšiai, atnaujintas senamiestis, naujai pastatyti praeities kovų monumentai. Varniai, buvusi Lietuvos dvasinė širdis, Valančiaus veikla, blaivybės judėjimas, puikus muziejus ir išsaugota senovinio paveldo bažnyčia. Jautrus Lietuvos praeities įamžinimas pabudino pasididžiavimo jausmą savo valstybe. Šiomis kelionėmis Panemunės bendruomenės centro nariai padarė gražų įvadą į Lietuvos 100 jubiliejaus paminėjimo renginius.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content