Prekybos žmonėmis prevencijos vykdymas

Arčiausiai žmonių esantys socialiniai darbuotojai, dirbantys su rizikos šeimomis, socialiniai pedagogai, vaiko teisių apsaugos tarnybų specialistai neretai mato įvairias situacijas, kuomet jų klientams kyla grėsmė tapti prekybos žmonėmis aukomis. Tinkamas tokių asmenų informavimas, situacijos stebėsena bei aktyvus bendradarbiavimas tiek su teisėsauga, tiek ir su specializuotą pagalbą teikiančiomis institucijomis galėtų padėti laiku užkirsti kelius daugeliui nusikaltimų, kuriuose prekėmis paverčiami labiausiai pažeidžiami visuomenės nariai.

Prekyba žmonėmis yra:

  • Nusikaltimas. Svarbu, kad nusikaltėliai būtų nubausti, o aukos – pripažintos nukentėjusiomis. Siekiant padėti prekybos žmonėmis aukoms labai svarbus yra socialinio teisingumo atstatymas, kurį pasiekti galima tik kreipiantis į teisėsaugos institucijas bei teismą.
  • Žmogaus teisių pažeidimas. Pagalbą teikiančių organizacijų atstovai pastebi, jog lengvesnis bei sėkmingesnis reintegracijos į visuomenę kelias yra tų asmenų, kurie išdrįso kreiptis į teismą bei pamatė, jog jų skriaudėjai buvo nuteisti.

Lietuvos teritorijoje dirba 10 specializuotų pareigūnų, kurie yra pasirengę tirti prekybos žmonėmis atvejus. Jei auka nenori kreiptis į artimiausią policijos įstaigą – susisiekite su apskričių vyriausiuose policijos komisariatuose (VPK) dirbančiais Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybų (ONTT) specialistais. Jie nukreips į regione dirbančius pareigūnus, išmanančius tokių nusikaltimų tyrimo ypatumus bei specifiką.

Taip pat galima kreiptis ir į Policijos departamente esantį Lietuvos kriminalinės policijos biuro skyrių tel. 8 5 271 9901, el. paštu [email protected].

 Jei nukentėjęs nuo prekybos žmonėmis asmuo yra užsienyje – reikėtų kreiptis į pagalbą teikiančias organizacijas užsienyje,  į užsienio šalies teisėsaugos pareigūnus arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Organizacijų sąrašas bei kontaktai http://prekybazmonemis.lt

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content