Požeminė perėja Karaliaus Mindaugo prospekte pasitinka pokyčius: atsivers nauja patraukli erdvė

Nemuno krantinėje, ties Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pastatu, nuo vasario 1 dienos mažiausiai iki kitos žiemos aklinai uždaroma po Karaliaus Mindaugo prospektu besidriekianti požeminė pėsčiųjų perėja. Po rekonstrukcijos ligšiolinis „gaisrinės tunelis“ pasikeis iš pagrindų: Nemuno salos pusėje planuojama įrengti erdvę kavinės paviljonui, nukasti dalį krantinės pylimo, atveriant terasą su vaizdu į upės vagą šlaito apačioje. Darbai prasidės jau ateinantį pirmadienį.

„Ne paslaptis, kad šios požeminės perėjos būklė kasmet vis prastėjo. Paprastasis remontas čia jau nebūtų padėjęs – reikėjo imtis pokyčių iš esmės. Dažnai sulaukdavome užklausų, kada imsimės šios perėjos.

Darbai prasidės netrukus, todėl vardan patogumo ateityje kol kas reikės truputį pakentėti. Tačiau po metų tai bus ne vien praėjimas po gatve, bet kur kas vaizdingesnė erdvė“, – sako Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Ugniagesių tuneliu praminta perėja iki kitos žiemos sulauks didelių pokyčių: naujas grindinys, sutvarkytos sienos, šiuolaikiškas apšvietimas ir erdvės viešosioms paslaugoms. Čia galėtų įsikurti užkandžių prekybos paviljonas arba nedidelė kavinė.

Upės pusėje numatyta daugiau naujovių. Viena tokių – aikštelė su amfiteatro tipo laiptais. Šie pasitarnaus ne tik poilsiui grožintis upės ir salos peizažu, bet tuo pačiu užtikrins patogų susisiekimą su krantine bei šalia naujai pastatytu tiltu į Nemuno salą. Perėjos prieigos bei vidus bus pritaikyti dviratininkams ir žmonėms su judėjimo negalia – suprojektuotos patogios nuovažos.

Nuo senamiesčio pusės į pėsčiųjų perėją patenkama iš praėjimų greta Puodžių ir Nemuno gatvių. Po rekonstrukcijos liks tik pastaroji – pietinę laiptinę numatyta uždengti šaligatvio praplėtimui.

Viešą rangos darbų konkursą laimėję AB „Kauno tiltai“ statybvietės įsirengimą pradės jau ateinantį pirmadienį. Gyventojus atitvarai pasitiks vasario 1 d., trečiadienį. Rangos darbų vertė sieks apie 1,6 mln. eurų.

Kol vyks rekonstrukcija, pėstiesiems kirsti Karaliaus Mindaugo prospektą rekomenduojama alternatyviais maršrutais: požemine perėja ties Birštono gatve arba sulig Maironio gatve besiribojančia šviesoforu reguliuojama pėsčiųjų perėja.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content