Pilietinė eisena Kaune Holokausto įvykiams atminti

2021 m. spalio 28 d. (ketvirtadienį) Kauno IX forto muziejus kartu su partneriais kviečia prisiminti ir pagerbti Holokausto aukas – dalyvauti pilietinėje atminimo eisenoje ir „Didžiosios akcijos“ minėjime.
Prieš 80 metų – 1941 m. spalio mėnesį – Kauno gete įvykdyta atranka ir masinės žydų žudynės, vadinamos „Didžiąja akcija“. 1941 m. spalio 28 d. Demokratų gatvėje buvusioje aikštėje atrinkta 9200 Kauno geto žydų, iš kurių beveik pusė – vaikai. Kitą dieną (spalio 29-ąją) visi pėsčiomis nuvaryti į IX fortą ir sušaudyti netoliese esančiame lauke. Tai vienos didžiausių Lietuvos istorijoje per tokį trumpą laiką įvykdytų gyventojų žudynių.
Kaune organizuojama atminimo eisena siekiama išsaugoti ir aktualizuoti istorinę-kultūrinę atmintį apie Lietuvos žydų istoriją, priminti visuomenei apie tragiškus įvykius, vykusius Lietuvoje ir IX forte prieš 80 metų. Eisenos dalyviai kviečiami simboliškai atkartoti kelią, kuriuo 1941 m. į mirtį buvo varomi Kauno geto žydai, nuo Demokratų g. esančios aikštės (Demokratų g. ir Vytenio g. sankirta) iki IX forto masinių žudynių lauko.
11.00 val. PILIETINĖ EISENA | Nuo Demokratų g. iki IX forto
Rekomenduojama atvykti 15–20 min. anksčiau. Prieš eiseną – muzikinė preliudija (Kauno valstybinis muzikinis teatras).
Eisenos maršrutas Kauno gatvėmis: Demokratų g. – Milikonių kalno laiptai – Linkuvos g. – Baltijos g. – Žiemgalių g. – 9-ojo forto g. – Mosėdžio g. – B. Brazdžionio g. – Tyrlaukio g. – IX forto memorialas (atstumas – apie 5 km).
Organizatoriai informuoja, kad eisenoje bus lipama laiptais, einama šaligatviais (kai kur kelkraščiais). Negalintiems maršruto eiti pėsčiomis organizuojamas nuvežimas nuo Demokratų g. iki Kauno IX forto memorialinio komplekso.
13.00 val. MINĖJIMAS KAUNO IX FORTO MEMORIALINIAME KOMPLEKSE
Holokausto aukų pagerbimas | Meninė programa prie monumento nacizmo aukoms atminti
Minėjimui pasibaigus važiuos užsakytas transportas, parvešiantis dalyvius iki Demokratų
g. aikštės.
Renginys organizuojamas atsižvelgiant į galiojančius COVID-19 pandemijos
reikalavimus. Būtina išankstinė registracija.
Organizatorius
Kauno IX forto muziejus
Partneriai:
LR Kultūros ministerija
Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti
Kauno žydų bendruomenė
Kauno miesto savivaldybė
Kauno valstybinis muzikinis teatras
Vytauto Didžiojo šaulių (Kauno apskr.) 2-oji rinktinė
Kauno rajono savivaldybė
Kaunas 2022
AIBĖ
Informaciniai partneriai:
LRT
Kauno diena

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content