Paskelbti Kauno miesto mokslo premijų laureatai

Kauno miesto mokslo premijos šiemet skirtos Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkams – profesoriui dr. Petrui Rimantui Venskutoniui už pasiekimus fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslų srityje bei vyriausiajam mokslo darbuotojui doc. dr. Vaidui Petruliui – už nuopelnus humanitarinių ir socialinių mokslų sferose.

Kasmetinė Kauno miesto mokslo premija skiriama už ilgametę aktyvią ir reikšmingą mokslinę veiklą, aukščiausius pasiekimus nacionaliniu ar tarptautiniu mastu, novatorišką mokslinę idėją ir jos įgyvendinimą Kauno mieste.

Kandidatus Kauno miesto mokslo premijai gauti siūlo Lietuvos mokslų akademija, Kaune veikiančios mokslo ir studijų institucijos, mokslo sąjungos, asociacijos. Savo kandidatūras taip pat gali siūlyti patys mokslininkai. Šiemet sulaukta 7 paraiškų.

Profesorius dr. P. R. Venskutonis KTU Cheminės technologijos fakultete dirba nuo 1976 metų. Per savo karjerą jis yra vienas aktyviausių ir daugiausiai cituojamų mokslininkų Lietuvoje. Per 45 metus mokslininkas paskelbė daugiau kaip 900 mokslo publikacijų.

Be to, profesorius yra vienintelis Kauno mokslininkas pagal citavimo rodiklius patekęs į pasaulio „Top Scientists“ mokslininkų sąrašą, kurį sudarė Stanfordo universitetas. Aktyvią P. R. Venskutonio mokslinę veiklą įrodo ir sėkmingas vadovavimas bei dalyvavimas tarptautiniuose ir nacionaliniuose mokslo projektuose.

Tuo metu doc. dr. V. Petrulis aktyviai vadovauja nacionaliniams ir tarptautiniams architektūros istorijos bei paveldosaugos srities mokslinių tyrimų projektams. Jis taip pat yra profesionalų, studentų bei paveldo bendruomenės plačiai naudojamo skaitmeninio Lietuvos architektūros istorijos archyvo autc.lt iniciatorius ir vienas iš autorių.

Mokslininkas prisideda prie Kauno modernizmo populiarinimo vietiniame ir tarptautiniame kontekste – dalyvavo pristatant Kauno modernizmo architektūrą Europos kultūros paveldo ženklo nominacijai ir prisidėjo prie UNESCO pasaulio paveldo nominacinės bylos rengimo.

Teikimus skirti Kauno miesto mokslo premiją svarsto Lietuvos mokslų akademija. Vienos dydis siekia 5 tūkst. eurų. Jos Kaune skiriamos nuo 2013 metų – iš viso apdovanota 18 mokslininkų.

Antradienį sprendimui premijomis apdovanoti KTU mokslininkus pritarė posėdžiavusi miesto taryba.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content