Paminklo, skirto Karaliui Mindaugui atidengimas

Šiandien, rugsėjo 21 d., minint Saulės mūšio 781-ąsias metines, Aleksote, Maisto-Universiteto gatvių sankirtoje esančiame skverelyje atidengtas paminklas Karaliui Mindaugui.

Paminklo autorius Algimantas Kulieša, kuris jau anksčiau yra sukūręs Vytauto Didžiojo ir kunigaikščio Gedimino paminklą.

Nepaisant nepalankių oro sąlygų, į paminklo atidengimo šventę atvyko gausus būrys Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos moksleivių būrys, jūrų skautai, LR Seimo nario padėjėja Agnė Zabulytė, Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė, Aleksoto šaulių kuopos vadas Zenonas Šalna.

Apie Saulės mūšio, įvykusio 1236 m. rugsėjo 21 d. reikšmę visiems susirinkusiems pasakojo istorikas, Linksmadvario gyventojas Algimantas Daugirdas.

Aleksoto seniūnė paminklą atidengti paprašė tautodailininko, paminklo autoriaus Algimanto Kuliešos ir Kauno J. Dobkevičiaus 7 H klasės moksleivio Mindaugo. Atidengiant paminklą buvo pakelta jūrų skautų vėliava, autorius apdovanotas gėlėmis ir padėka už neatlygintiną dovaną miestui ir Aleksotui.

Aleksoto seniūnijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content