Oninių šventė Aleksote

VDU Kauno botanikos sode vyko tradicinė Oninių šventė. Jau dešimtą kartą Aleksoto ir miesto Onutės buvo kviečiamos į joms skirtą šventę.

Paprastai Oninių šventė vykdavo Naugardiškių parke, šiais metais VDU Kauno botanikos sodas svetingai atvėrė vartus visoms Onutėms.

Šventėje dalyvavo 29 Onutės iš Aleksoto, Šilainių, Šančių, Dainavos, Žaliakalnio seniūnijų. Vyriausia Onutė buvo iš Aleksoto šiais metais atšventusi 90 metų jubiliejų – Ona Čibirkienė, o jauniausia iš Šilainių 1 metų ir 4 mėnesių – Onutė Račinskaitė.

Onutes pasveikino Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šliažas, rugine duona vaišino Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė, priminusi, kad per Onines nuimami rugiai ir kepami pyragai bei duona iš naujo derliaus.

Koncertą Onutėms surengė Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“, vad. Aurelija Bareišienė ir šokių grupė „Vėjūnė“, vad. Rūta Dzikienė. Visos Onutės turėjo galimybę nusifotografuoti su Aleksoto floristės Janinos Stasiukynienės iš gėlių ir lapų sukurta suknele. Retro stiliaus programa labai patiko Onutėms bei jas atlydėjusiems artimiesiems ir draugams.

Visos Onutės, išskyrus mažąją, buvo perkopusios per 50 metų, todėl renginio vedėjas, Aleksoto bendruomenės centro pirmininkas Zenonas Šalna, ragino savo vaikams ir anūkams priminti apie gražų ir garbingą Onos vardą bei juo pavadinti savo įpėdinius.

Dėkojame šventę organizavusiems: Aleksoto bendruomenės centro pirmininkui Zenonai Šalnai, Kauno Onų klubui ir pirmininkei Onutei Balžekienei, VDU Kauno botanikos sodo direktoriui Nerijui Jurkoniui.

Aleksoto seniūnijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content