Nuo sausio neženkliai kils įmokos už mišrių atliekų tvarkymą

Kauno regiono atliekų tvarkymo centrui (Kauno RATC) vidutiniškai 30 procentų padidinus mišrių  atliekų priėmimo ir tvarkymo mokestį, nuo sausio 1-osios atitinkamai didės ir šios paslaugos kaina kauniečiams. Gyventojų mokama suma kils neženkliai – keliais eurais. Antradienį tokiam sprendimui pritarta Kauno miesto tarybos posėdyje.

Gruodžio 1-ąją visuotiniame Kauno RATC dalininkų susirinkime nutarta visiems Kauno regiono atliekų turėtojams 30 proc. padidinti atliekų tvarkymo kainą. Jų tvarkymo mokestis Kauno regioniniuose sąvartynuose, mechaninio-biologinio apdorojimo ir rūšiavimo įrenginiuose kils nuo 62,81 iki 106,64 eurų už toną. Paskutinį kartą įkainiai peržiūrėti 2020-aisiais.

Komunalinių atliekų tvarkymo mokesčio tarifai perskaičiuoti atsižvelgiant į teisės aktus, pagrindinius strateginius atliekų tvarkymo uždavinius, ženkliai išaugusias atliekų tvarkymo paslaugų kainas bei kitus susijusius faktorius.

Pasak Kauno RATC atstovų, vien dėl infliacijos didžiosios dalies paslaugų ir prekių kainos padidėjo apie 21 proc. Taip pat smarkiai išaugo priimamų atliekų kiekiai didžiagabaričių atliekų aikštelėse, jų tinkamo utilizavimo sąnaudos bei sąvartyno taršos mokestis, kuris šiemet valstybės pakeltas nuo 15 iki 50 eurų už toną.

„Suprantu, kad 30 procentų skamba kaip itin didelis šuolis, bet kiekvienas mišrių komunalinių atliekų turėtojas ir toliau mokės už bendrą paketą. Jis susideda iš atliekų surinkimo, vežimo ir tolesnio atliekų sutvarkymo, tai yra perdavimo rūšiuoti, perdirbimo, panaudojimo, deginimo ir utilizavimo, įskaitant ir šalinimo sąvartyne mokestį.

Mokama suma prilygs vienam ar dviem kavos puodeliams: gyventojams pokytis vidutiniškai sieks iki 2 eurų, o įmonėms – maždaug 7 eurus“, — aiškino Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Pasak jos, individualių namų gyventojams, turintiems 140 litrų konteinerį, kuris išvežamas kas antrą savaitę, užmokestis padidės vos 1,35 euro. Daugiabučių namų gyventojams mėnesinės įmokos ūgtelės maždaug iki 1,85 Eur. Kiek didesnis kilimas numatytas juridiniams asmenims – 7,11 Eur.

Svarbu pastebėti, kad įkainiai didėja tik už komunalinių atliekų tvarkymą, kurios išmetamos į bendrą konteinerį. Išrūšiuotos atliekos ir toliau išvežamos nemokamai. Kauniečiai visada gali sumažinti mokestį už jų tvarkymą rūšiuodami daugiau ir atsakingiau. Tai turėtų tapti kiekvieno namų ūkio prioritetu. Kauno mieste tam sudarytos visos sąlygos: individualių namų gyventojai turi rūšiavimo konteinerius, jais aprūpinti ir gyvenantieji daugiabučiuose.

Kauno miesto tarybai pritarus, nauji Kauno RATC įkainiai įsigalios nuo 2024 m. sausio 1 dienos.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content