Nemuno ir Neries glėbyje užgimęs Kaunas šiemet savo gimtadienį minės ypatingai – laukia didysis „Santakos“ savaitgalis

Gegužės 20;  21; ir 22  dienomis Nemuno ir Neries glėbyje užgimęs Kaunas šiemet savo gimtadienį minės ypatingai – laukia gražus „Santakos“ savaitgalis!

Kviečiame visus dalyvauti šiuose renginiuose ir žemiau dalinamės programa.

Nemuno ir Neries glėbyje užgimęs Kaunas šiemet savo gimtadienį minės ypatingai – laukia didysis „Santakos“ savaitgalis, antroji „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ dalis.

Miestas į savo gyventojus šįkart kreipsis vandens kalba – kvies ieškoti sankirtų, susiliejimo, jungties, o svarbiausia – ryšio su savimi ir kitais. Pagaliau išsipildys Kauno svajonė atsigręžti į upę. Vandenyje ieškosime ramybės, o pagavus upės srovei – nersime į renginių sūkurį, banguosime per Kauno rajoną, kol vandens srovių pagauti kultūros purslais aptaškysime visą miestą. Švęsime vienybę: iš pradžių – su savimi, tuomet – su aplinkiniais, o galiausiai – su miestu ir visu pasauliu. „Santaka“ kviečia pasinerti į tris dienas pilnas netikėtų patirčių, vaizdo ir garso kelionių, susitikimų su kultūra ir pačiu savimi. 

GEGUŽĖS 20 d. 

Ši diena – neeilinė ir, be jokios abejonės, skirta Kauno miesto gimtadieniui! Nuo muzikos ritmų iki ilgiausio kaimynų stalo Kaune – viskas tilps į pirmąją „Santakos“ renginių dieną, skirtą pasiruošti savaitgalį pagausiančiam veiksmų ir patyrimų sūkuriui.

Gegužės 20 diena prasidės Santakos parke išbandant oro ir aukščio sinergiją, temperatūra kils klaidžiojant instaliacijų labirintuose, o popiet miestą ir rajoną sudrebins koncertai ir pasirodymai. Vakare visų kauniečių ir miesto svečių lauks svarbiausias dienos renginys – Kiemų šventė. Jai  pasibaigus beliks atsipalaiduoti Vasaros scenoje, kurią atidarys lengvesni gitaros ritmai, nuvingiuosiantys iki elektroninių nakties garsų.

Santakos parkas:

„Slackline“ – balansavimas juosta

15:00-00:00
Santakos parkas
Organizatorius: „Slackline Lietuva“

Ar esate kada vaikščioję ore? Būtent tai siūlo į Santakos parką atkeliaujantys pozityvieji nutrūktgalviai „Slackline Lietuva“. Parko žalumoje lauks hamakai, šokinėjimas ant juostos, erdvinio tinklo pynimas ir paslaptinga naktinė ugnies bei šviesos sesija. Patys drąsiausieji galės išbandyti čiuožimą „Zipline“ ir balansavimo juostą. Ką atsinešti? Tik atsipalaidavimo pilnas kišenes ir nusiteikimą atrasti oro ir aukščio sinergiją.

Muzikinė Pop scena
20:00-00:00
Santakos parkas (aikštynas)

„Kodėl mums taip kartu, kai mes kartu?“, klaus Monique, Justinas Jarutis primins apie artėjantį rugpjūtį, o „Saulės kliošas“ kvies paskambinti, jei liūdna. Visi šie atlikėjai – pagrindinėje Santakos parko muzikos scenoje.

20:00 – 21:00 – Saulės Kliošas
21:30 – 22:30 – Monique
23:00 – 24:00 – Justins Jarutis

Rotušės aikštė

Vasaros scena
19:00-01:00
Rotušės aikštė
Organizatoriai: „Kaunas 2022“

Su miestu sveikinasi neseniai atverta nauja renginių vieta, džiuginsianti iki pat rudens. Įspūdinga Vasaros scenos savaitgalio programa kuriama kartu su partneriais iš Lietuvos ir užsienio: ją atidarys lengvesni gitaros ritmai, nuvingiuosiantys iki elektroninių nakties garsų.

19:00-19:40 – Shishi

20:10-21:00 – Juzt

21:30-22:20 – Sraigės Efektas

22:50-23:40 – Kristijonas Ribaitis

00:00-01:00 – Gamka

Pilies prieigos

Tradicinė amatų mugė
15:00-20:00

Kauno pilies aikštelė ir aikštelė šalia „Lituanica“

Organizatoriai: „Kaunas 2022“ 

Ar įsivaizduojate šventę be šurmulyje skęstančios tradicinės amatų mugės? Lietuvos ir Europos tautodailininkai, menininkai ir kulinarai lauks visų smalsuolių, norinčių įsigyti originalių suvenyrų ir gardėsių. 

Labirintas-galvosūkis
15:00-00:00

Pilies prieigos

Organizatorius: „Espectacle Spectacular“ ir „Kaunas 2022“

Trys dienos – trys instaliacijos, skirtos klaidžioti labirintuose, atrasti komiksų meną ir stebėtis įtraukiančiu vizualiniu žaidimu. Katalonai „Espectacle Spectacular“ kauniečiams ir miesto svečiams žada daug spalvų, netikėtų paklydimų ir atradimų.

Kauno Mitinio Žvėries dantis
18:00, visą parą
A. Jakšto ir Jonavos gatvių sankryža, pėsčiųjų sala 

Organizatorius: „Kaunas 2022“

 

Čia yra Kauno Žvėries dantis. Jis buvo surastas senamiestyje. Šis dantis neša laimę visiems, kurie jį pamato ir parodo kitiems. Laimei dantį surado keramikas Remigijus Sederevičius

Laisvės alėja 

Paroda „1972: Pramušti sieną“
10:00-18:00
Buv. Kauno centrinio pašto rūmai (Laisvės al. 102)

Paroda mokama

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Esame tikri, kad ši paroda nepaliks abejingų. Mūsų miestas kalbėsis su savimi taip atvirai, kaip niekada to nedarė. Paroda „1972: pramušti sieną“ nukels žiūrovą į septintojo ir aštuntojo dešimtmečių nepaklusniųjų, besipriešinusiųjų sistemai bendruomenes: jaunimo roko muzikos grupes, Kauno dramos ir pantomimos aktorius, maištingus hipius, modernius Kauno ir Vilniaus dailininkus. Paveikslai, fotografijos ir kino filmai, dokumentiniai muzikinio gyvenimo liudijimai, šio laikotarpio jaunimo mada ir kiti artefaktai pasakoja apie alternatyvią kultūrą ir nesovietinį gyvenimo būdą sovietinėje Lietuvoje. Parodos kuratorė: prof. dr. Rasa Žukienė 

Kiemų šventė

18:00-22:00

Laisvės alėja 

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Apie Kiemų šventę Kaune yra girdėję visi. Renginio dalyviai – bendruomenės, organizacijos ir kaimynai – miesto centre paruoš stalus, kuriuos papuoš baltomis staltiesėmis ir gėlėmis. Bendra vakarienės stalų linija nusidrieks ir per visą Laisvės alėją, o renginio metu netikėtose erdvėse stebins įvairūs kultūriniai pasirodymai. 

Kitos miesto vietos

Projekto „Tykumos“ programos „Nemuno septyni“ audiovizualinis koncertas
15:00, 17:00 ir 19:00
„Kauno vandenys“ rezervuaras (Aukštaičių g. 43)
Renginys mokamas 

Organizatoriai: „Kaunas 2022“, „Nemuno7“ ir landšafto dizaino festivalis „Magenta“

Dueto „Tykumos“ koncertas – tai išskirtinė muzikinė dermė. Aplinkos ir objektų garsų įrašai, surinkti unikaliose Kauno ir Kauno rajono vietose – UAB „Kauno vandenys“ tarpukario vandens rezervuaruose (talpyklose) ir ant upių žemkasės-laivo „Nemuno7“, susijungs su autorine atmosferine muzika bei Kauno kultūros centro mišraus choro „Kamertonas“ atliekama chorine muzika. Unikali koncerto lokacija sudarys galimybę išgirsti garsus, sustojančius laike, o šviesų ir spalvų scenografija leis pasijusti tarsi stebuklingo vandens tėkmėje. Duetui talkins perkusininkas Viktoras Rubežas. Vizualia nuotaika ir atmosfera rūpinasi šviesų dizaineris Mantas Bartusevičius ir kompanija „Disco4U“. Bilietų kiekis ribotas.

Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“

10:00-18:00

Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16)
Paroda mokama

Organizatorius: Meno parkas

Parodos partneriai: „Kaunas 2022“, Marina Abramovic Institute, Moderna Museet (Stokholmas) 

Vienas laukiamiausių Kauno ir visos Lietuvos meno įvykių – pirmą kartą pristatoma performansų meistrės, vienos garsiausių pasaulyje menininkių Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“. Ekspozicijoje išsamiai pristatoma menininkės kūryba nuo 7-ojo dešimtmečio iki pastarųjų metų. Čia galima susipažinti su dokumentine medžiaga, menininkės kūrybine biografija, garsiuoju Manifestu bei unikaliu kūrybos Metodu, pasiklausyti jos interviu. Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“ taps stipriu ir transformuojančiu traukos centru vietos bendruomenėms ir miesto svečiams. 

William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“
10:00-18:00

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55)
Paroda mokama

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Šiuolaikinio meno genijus William Kentridge kviečia mus į dialogą su savimi. Parodoje „Tai, ko nepamename“ siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius. Politinės, pilietinės ir socialinės temos – skiriamasis Kentridge’o kūrybos bruožas. Menininkas genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį. Parodos kuratorė – Virginija Vitkienė.

Yoko Ono instaliacija „Ex It“
8:30-14:30

Lietuvos banko Kauno skyrius, Maironio g. 25

Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras, „Kaunas 2022“

Meno pasaulio nonkonformistę Yoko Ono atpažįsta visi: muzikos prodiuserė, ryški Niujorko meno scenos figūra ir legendinės roko grupės „The Beatles“ įkūrėjo Johno Lenono žmona, kadaise kartu su Jurgiu Mačiūnu buvusi ir prie Fluxus judėjimo ištakų. Yoko Ono kūryba lanko Kauną.

Ekspozicija „Rūmų istorijos“
10:00-17:00
Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune (Vilniaus g. 33)
Paroda mokama

Organizatorius: Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune

Metas pamatyti Istorinę LR Prezidentūrą kitomis akimis: šių rūmų istorijos siekia laikus, kai pastate buvo įsikūrusi Kauno gubernatoriaus rezidencija, o vėliau lankėsi ir Vokietijos kaizeris. Rūmai, per bemaž du šimtus metų, matė daugybę Kauno ir visos Lietuvos dramų – pakilimų, nuopuolių, karų. Tai – mūsų visų istorijos kryžkelė, sauganti savo paslaptis sodelio pavėsyje.

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas Puppet 2022“

10:00-18:00

Kauno valstybinis lėlių teatras ir kitos miesto erdvės

Organizatorius: Kauno lėlių teatras

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis Kaune organizuojamas jau nuo 1991 metų! Jo metu sužinosime šiuolaikines Europos lėlių ir objektų scenos meno tendencijas, susipažinsime su pasaulinę šlovę pelniusiais lėlininkų iš užsienio šalių pasirodymais bei naujausiais Lietuvos lėlių teatrų kūrėjų darbais, kurie atskleis lėlių ir objektų teatro kalbos universalumą ir aktualumą visoms amžiaus grupėms.

GEGUŽĖS 21 d.

Santakos parkas

Antroji „Santakos“ renginių diena ir vėl kviečia ištrūkti į miestą. Šįkart kauniečius ir miesto svečius prie vandens kvies „Švęskime Upę!“ – renginio dalyviai kanojomis, valtimis ir net savadarbiais plaustais keliaus Nerimi bei Nemunu, o nuo upės krantų jiems mos įvairios edukacinės veiklos. Nenorinčius sušlapti vilios amatų mugė, spektakliai visai šeimai ir net kraują stingdantys pasivaikščiojimai lynu.

Vakare renginių sūkurys pasieks kulminaciją: prasidės antrasis „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ renginys „Santaka“, atnešantis dar niekada iki šiol Lietuvoje nematytą misteriją ant vandens. Laukia nepamirštamas reginys!

„Slackline“ – balansavimas juosta
10:00-02:00

Santakos parkas, P. Vileišio ir Vytauto Didžiojo tiltai

Organizatorius: „Slackline Lietuva“

Ar esate kada vaikščioję ore? Būtent tai siūlo į Santakos parką atkeliaujantys pozityvieji nutrūktgalviai „Slackline Lietuva“. Parko žalumoje lauks hamakai, šokinėjimas ant juostos, erdvinio tinklo pynimas… O sutemus – ir visa „Kabanti Venecija“. Kas tai? Sužinosite atėję.

„Gatvės žvėris“: 3×3 krepšinio turnyras

10:00-18:00
Santakos parkas, atvira krepšinio aikštelė

Organizatoriai: „Kaunas 2022“ ir „Kiemo lyga“

Daug kovų jau mačiusi atvira krepšinio aikštelė Santakos parke dar niekuomet nematė tokio žvėriško turnyro! Jo metu oranžinio kamuolio aistruoliai ne tik patys dalyvaus kovose dėl geriausiųjų vardo, bet ir stebės gravitacijai nepaklūstančius profesionalų triukus.

„Pirties garas“

12:00-20:00
Santakos parkas
Organizatoriai: „Pirties bičiuliai“ ir „Kaunas 2022“

Įkvėpkite ir iškvėpkite! Atrasti sveikos pirties tradicijas kvies prie Neries įsikursiantis pirčių ir sveikatingumo paslaugų miestelis – nuostabiosios „Vantos lapas“ pirtelės ir erdvūs paviljonai. 

Muzikinė Pop scena
18:00-22:00 ir 23:30-01:00
Santakos parkas (aikštynas)

Organizatoriai:  „Kaunas 2022“

 

Penktadienį prasidėję muzikiniai patyrimai tęsiasi ir šeštadienį. Orą virpins indie, pop ir elektroninės muzikos vibracijos. Visą naktį šoksime kartu su įvairiais Lietuvos atlikėjais, o artėjant vidurnakčiui į muzikinę kelionę pakvies DJ pasirodymas.

18:00 – 19:00 – Sisters on Wire

19:30 – 20:30 – GJAN

21:00 – 22:00 – Saulius Prūsaitis

== 22:30 UPĖS SHOW 23:30 ==

23:30 – 01:00 – DJ Jovani

Didysis „Santakos“ šou
22:00-23:00

Santakos parkas

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Laukiamiausias vakaro įvykis – antrasis „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ renginys „Santaka“. Nemuno ir Neries glėbyje – Kauno santakoje – kviečiame žiūrovus išspręsti vidines prieštaras ir švęsti vienybę. Kauniečiams ir miesto svečiams ruošiamas niekada iki šiol Lietuvoje nematytas spektaklis ant vandens, kurio scenografijoje banguos laivai, unikalų reginį užtikrins upes animuojančios projekcijos, o į sapną nugrimzti padės gyvai orkestro atliekama muzika.

Rotušės aikštė

Vasaros scena
14:00-02:00 (pertrauka – 22:00-23:00)
Rotušės aikštė

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Šeštadienis skirtas world music programai. Nuo Švedijos legendų ir tiltų tarp Vakarų ir Rytų kultūrų iki triukšmingų šokių, kuriuose į vieną sūkurį sutekės čekiški, balkaniški, litvakiški ritmai.

14:00-15:00 – Musica Vitae

16:00-17:00 – JISR (Miunchenas)

18:00-19:00 – LÜCY (Taivanas)

19:40-20:40 – Colours of Bubbles

21:00-22:00 – Bratri (Čekija)
22:00-23:00 – *pertrauka*

23:00-02:00 – Baltic Balkan

Pilies prieigos 

Tradicinė amatų mugė

10:00-20:00
Kauno pilies aikštelė ir aikštelė šalia „Lituanica“
Organizatorius: „Kaunas 2022“

Ar įsivaizduojate šventę be šurmulyje skęstančios tradicinės amatų mugės? Lietuvos ir Europos tautodailininkai, menininkai ir kulinarai lauks visų smalsuolių, norinčių įsigyti originalių suvenyrų ir gardėsių.

Kūrybinių patirčių miestelis „Santaka“
11:00-15:00 ir 17:00-20:00

Pilies prieigos

Organizatoriai: „Kultūros kiemas“ ir „Kaunas 2022“

Mažiausieji šventės dalyviai kviečiami saugiai ir įkvepiančiai pasiklysti kūrybinių patirčių miestelyje „Santaka“.  Čia susilies žmogus ir kūryba, o ši sinergija duos pradžią naujai patirčiai. Miestelio paviljonuose lauks santaka su lino raižiniu, mozaika, aitvarais.

Labirintas-galvosūkis
12:00-20:00
Pilies prieigos
Organizatoriai: „Espectacle Spectacular“ ir „Kaunas 2022“

Trys dienos – trys instaliacijos, skirtos klaidžioti labirintuose, atrasti komiksų meną ir stebėtis įtraukiančiu vizualiniu žaidimu. Katalonai „Espectacle Spectacular“ kauniečiams ir miesto svečiams žada daug spalvų, netikėtų paklydimų ir atradimų. 

Spektaklis „Paprastasis Bobas“
12:00
Pilies prieigos

Organizatorius: Kauno lėlių teatras

Į Kauną atvyksta be galo gražus, poetiškas, nekaltas ir švelnus šou be žodžių. Spektaklio scena yra kuriama čia ir dabar – iš lagaminų, skėčio ir lietpalčio. Jūs būsite pakviesti į sceną padėti Bobui atlikti nesudėtingas užduotis. Šou lydės originali muzika ir garso efektai, kuriuos paslaptingai reguliuoja antrasis veikėjas, kuris kartais per radijo signalą stebuklingai valdo ir patį Bobą.

Nuo 5 m. Trukmė – 30 min. 

Spektaklis „Asteroidas“
13:00 ir 15:00
Pilies prieigos

Organizatorius: Kauno lėlių teatras

Gatvėje nukrito asteroidas. Mokslinė „Kosmoso apsaugos“ komanda artėja prie jo. Tačiau staiga pradeda vykti netikėti įvykiai. Tai pasirodymas, kuriame per absurdišką humorą parodoma, ką mes galvojame apie tai, ko nepažįstame ir nesuprantame. Toti Toronelli sukurtas unikalus spektaklis kuria netikėtą, užburiantį ir transformuojantį poveikį.

Nuo 1 m.

Trukmė – 45 min

Cie Basinga pasirodymas „Open lines“
16:00
Pilies prieigos

Organizatoriai:  Cie Basinga ir „Kaunas 2022“

Balansas ir disbalansas, drąsa ir baimė, jėga ir silpnumas – visa puokštė emocijų susilies pasaulinio garso profesionalų iš Prancūzijos „Cie Basinga“ pasirodyme „Open lines“. Kraują stingdantys pasivaikščiojimai lynu kvies nagrinėti žmogaus galimybių ribas ir ieškos sąlyčio taškų su stebėtojais.

Kauno Mitinio Žvėries dantis
Visą parą
A. Jakšto ir Jonavos gatvių sankryža, pėsčiųjų sala

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Čia yra Kauno Žvėries dantis. Jis buvo surastas senamiestyje. Šis dantis neša laimę visiems, kurie jį pamato ir parodo kitiems. Laimei dantį surado keramikas Remigijus Sederevičius

Laisvės alėja 

Gatvės muzikos diena

12:00-21:00
Laisvės alėja
Organizatoriai: Kauno kultūros centras ir „Kaunas 2022“

Tradicija tapęs renginys kauniečius bei miesto svečius džiugins ir šiais metais. Gitaros, būgnai, smuikai, fleitos ir kiti instrumentai skambės gatvėse ir kvies pasiklausyti su užsidegimu atliekamos muzikos.

Paroda „1972: Pramušti sieną“
10:00-18:00
Buv. Kauno centrinio pašto rūmai (Laisvės al. 102)

Paroda mokama

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Esame tikri, kad ši paroda nepaliks abejingų. Mūsų miestas kalbėsis su savimi taip atvirai, kaip niekada to nedarė. Paroda „1972: pramušti sieną“ nukels žiūrovą į septintojo ir aštuntojo dešimtmečių nepaklusniųjų, besipriešinusiųjų sistemai bendruomenes: jaunimo roko muzikos grupes, Kauno dramos ir pantomimos aktorius, maištingus hipius, modernius Kauno ir Vilniaus dailininkus. Paveikslai, fotografijos ir kino filmai, dokumentiniai muzikinio gyvenimo liudijimai, šio laikotarpio jaunimo mada ir kiti artefaktai pasakoja apie alternatyvią kultūrą ir nesovietinį gyvenimo būdą sovietinėje Lietuvoje. Parodos kuratorė: prof. dr. Rasa Žukienė. 

Putvinskio gatvės diena
13:00-18:00
V. Putvinskio gatvė

Organizatorius: Kauno menininkų namai

Kartą per metus, vieną gegužės šeštadienį, nepaisant lietaus ar pandemijos, šurmuliuoja visa V. Putvinskio gatvė. Kauno menininkų namai bendradarbiauja su Putvinskio gatvėje esančiomis institucijomis, įstaigomis ir tiesiog kaimynais tam, kad gatvė vienai dienai taptų bendru kiemu. Čia vyksta dirbtuvės, užsimezga kaimynų pokalbiai, skamba koncertai. Šiais metais Putvinskio gatvės diena atiduodama į menininkų rankas – visi kviečiami į kūrybinių dirbtuvių ir meninių veiksmų šurmulį.

Kitos miesto vietos ir Kauno rajonas 

Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“
10:00-18:00
Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16)
Paroda mokama

Organizatorius: Meno parkas

Parodos partneriai: „Kaunas 2022“, Marina Abramovic Institute, Moderna Museet (Stokholmas) 

Vienas laukiamiausių Kauno ir visos Lietuvos meno įvykių – pirmą kartą pristatoma performansų meistrės, vienos garsiausių pasaulyje menininkių Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“. Ekspozicijoje išsamiai pristatoma menininkės kūryba nuo 7-ojo dešimtmečio iki pastarųjų metų. Čia galima susipažinti su dokumentine medžiaga, menininkės kūrybine biografija, garsiuoju Manifestu bei unikaliu kūrybos Metodu,  pasiklausyti jos interviu. Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“ taps stipriu ir transformuojančiu traukos centru vietos bendruomenėms ir miesto svečiams.

Paspirtukynės

10:00-13:00

Aukštaičių g. 45

Organizatorius: Ankstyvojo ugdymo mokykla „Eureka“

Pajudėti mėgstančios šeimos laukiamos „Paspirtukynėse“, kuriose smagiai varžysis 2-6 metų vaikai su balansiniais dviračiais ir paspirtukais. Nemokamas renginys vyks ankstyvojo ugdymo mokyklos „Eureka“ didžiajame kieme. Mankštinsimės, lenktyniausime, dalinsimės geromis emocijomis ir būsime apdovanoti. Nepamirškite užsiregistruoti – www.paspirtukynes.lt

Organizatorius: Ankstyvojo ugdymo mokykla „Eureka“

Bendruomeninis kultūrinis maršrutas  „Švęskime upę!“

10.00-16.00
Nemuno ir Neries upės bei jų pakrantės, įvairios vietos 

Bendruomeninis kultūrinis maršrutas „Švęskime upę“: Neris

10:00-12:00
Panerio poilsiavietė, Panerio g. 19, Ginėnų kaimas, Lapių seniūnija

Organizatoriai: iniciatyva „Švęskime upę“ ir „Kaunas 2022“

„Švęskime Upę!“ dalyviai kanojomis, valtimis ir net savadarbiais plaustais keliaus Nerimi, o nuo upės krantų mos ir pailsėti vilios įvairios edukacinės veiklos, parodos, muzikos ritmai, dirbtuvių zonos.

Meno sala: tapybos pleneras
12:00-16:00
Neries krantinės parkas

Neries krantinės parke būsite pakviesti prisijungti prie bendro,didelio formato piešinio kūrimo. Daugiau nei 100 skirtingo dydžio drobių lauks profesionalių menininkų, mėgėjų ar tiesiog Nerimi atplaukusių „Švęskime Upę!“ dalyvių – jie drobes užpildys spalvomis ir ką tik pamatytais upės vaizdais.

Muzikos ir edukacijų sala
12:00-16:00
Erdvė prie P. Vileišio tilto

Ramybės oazė – muzikos ir edukacijų sala – lauks šeimų su vaikais. Čia vyks su upės tema susiję užsiėmimai: laivelių apsodinimas; lėlių teatro veiklos, susitikimas su mokslininke, Muzikos mokyklos pasirodymai ir fotografijos paroda.
Bendruomeninis kultūrinis maršrutas „Švęskime upę“: Nemunas

10:00-12:00
Nemajūnų gatvė, Petrašiūnai
Organizatoriai: iniciatyva „Švęskime upę“ ir „Kaunas 2022“

„Švęskime Upę!“ dalyviai  kanojomis, valtimis ir savadarbiais plaustais keliaus Nemunu, o nuo upės krantų mos ir pailsėti vilios įvairios edukacinės veiklos, parodos, muzikos ritmai, dirbtuvių zonos.

Sporto ir žaidimų sala
12:00-16:00
Panemunės paplūdimys, A. Smetonos al.

Vietoje nenustygstantys ir aktyvios veiklos ieškantys dalyviai laukiami Panemunės paplūdimyje. Čia vyks tinklinio ir šaškių turnyrai, stalo žaidimų erdvė ir net fechtavimosi užsiėmimai.

Meno sala: laivelių pleneras
12:00-16:00
Erdvė šalia Panemunės tilto

Ilgalaikė simbolinė puošmena nuspalvins upės krantinę! Dalyviai kviečiami į ypatingoje erdvėje vyksiantį medinių laivelių tapybos plenerą, kurį ves menininkė Rodica Morari. Jūsų sukurti darbai nutūps šalia upės ir taps ne tik priminimu apie vykusį renginį, bet ir dar vienu praeivių traukos objektu.

Scenos menų sala
12:00-16:00
Žemųjų Šančių paplūdimys

Plaukiančius upių maršrutais ar tiesiog užsukusius į Žemųjų Šančių paplūdimį vilios Scenos menų sala. Čia žiūrovų lauks šiuolaikinio šokio pasirodymai, spektakliai ir improvizacijos.

Menininkų skveras

12:00-21:00
M. Valančiaus g. skveras

Organizatorius: Galerija Balta“

 

  1. Valančiaus gatvės skveras taps menininkų kūrybine erdve. Savaip pateikdami įvairius sumanymus kolegoms ir miesto publikai, kūrėjai čia diskutuos, bendraus, pristatys miestiečiams savo kūrinius, pasakos jų atsiradimo istorijas, rengs performansus, parodas ir kurs meninę instaliaciją, skirtą Ukrainai.

William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“
10:00-18:00

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55)
Paroda mokama

Organizatorius: Kaunas 2022“

Šiuolaikinio meno genijus William Kentridge kviečia mus į dialogą su savimi. Parodoje „Tai, ko nepamename“ siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius. Politinės, pilietinės ir socialinės temos – skiriamasis Kentridge’o kūrybos bruožas. Menininkas genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį. Parodos kuratorė – Virginija Vitkienė.

Ekspozicija „Rūmų istorijos“
11:00-16:00
Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune (Vilniaus g. 33)
Paroda mokama

Organizatorius: Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune

Metas pamatyti Istorinę LR Prezidentūrą kitomis akimis: šių rūmų istorijos siekia laikus, kai pastate buvo įsikūrusi Kauno gubernatoriaus rezidencija, o vėliau lankėsi ir Vokietijos kaizeris. Rūmai, per bemaž du šimtus metų, matė daugybę Kauno ir visos Lietuvos dramų – pakilimų, nuopuolių, karų. Tai – mūsų visų istorijos kryžkelė, sauganti savo paslaptis sodelio pavėsyje.

Kauno ekstremalaus sporto klubo renginys „SESSIONS’22“

11:00-21:00
Vienybės aikštė

Organizatorius: Kauno ekstremalaus sporto klubas

Ekstremalaus sporto mėgėjai rinksis Vienybės aikštėje. Čia vyks riedlenčių, BMX dviračių, riedučių, paspirtukų varžybos bei pamokos. Žinoma, lauks ir specialios konstrukcijos triukams atlikti.

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas Puppet 2022“

11:00-18:00

Kauno valstybinis lėlių teatras ir kitos miesto erdvės

Organizatorius: Kauno lėlių teatras

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis Kaune organizuojamas jau nuo 1991 metų! Jo metu sužinosime šiuolaikines Europos lėlių ir objektų scenos meno tendencijas, susipažinsime su pasaulinę šlovę pelniusiais lėlininkų iš užsienio šalių pasirodymais bei naujausiais Lietuvos lėlių teatrų kūrėjų darbais, kurie atskleis lėlių ir objektų teatro kalbos universalumą ir aktualumą visoms amžiaus grupėms.

GEGUŽĖS 22 d.

Upės nutekėjo, siautulinga naktis praėjo. Norisi dar kartą pajausti vakarykštę emociją, todėl namo sugrįžti ir vėl neleis turininga „Santakos“ programa. Šiuolaikinio meno ir kultūros mėgėjų maršrutai sekmadienį vingiuos tarp parodos „1972: Pramušti sieną“ bei Williamo Kentridge’o ir Marinos Abramović retrospektyvų. Į gamtą kvies aitvarų festivalis, skanėstais vilios tradicinė amatų mugė, o norinčių pamatyti naują unikalų Kauno traukos objektą, lauks laivo-žemkasės „Nemuno7“ atidarymas. 

Santakos parkas 

„Slackline“ – balansavimas juosta
10:00-20:00
Santakos parkas

Organizatorius: „Slackline Lietuva“ 

Ar esatę kada vaikščioję ore? Būtent tai siūlo į Santakos parką atkeliaujantys pozityvieji nutrūktgalviai „Slackline Lietuva“. Parko žalumoje lauks hamakai, šokinėjimas ant juostos, alternatyvaus sporto užsiėmimai. Patys drąsiausieji galės išbandyti čiuožimą „Zipline“ ir balansavimo juostą. Ką atsinešti? Tik atsipalaidavimo pilnas kišenes ir nusiteikimą atrasti oro ir aukščio sinergiją.  

„Kaunas gaivina“. Pirmosios pagalbos mokymai
11:00-17:00

Santakos parkas

Organizatoriai: Skubios medicinos klinika, Kauno klinikos

Sekmadienį sieksime rekordo, kurio dalimi jūs tikrai norite tapti. Akcijos „Kaunas Gaivina“ metu profesionalūs gydytojai ir instruktoriai mokys svarbiausių gyvybes gelbstinčių pirmosios pagalbos veiksmų. Daugiausiai gaivinti išmokytų žmonių per vieną dieną – ar mes galime to pasiekti kartu? 

„Pirties garas“

11:00-19:00

Santakos parkas
Organizatoriai: „Pirties bičiuliai“ ir „Kaunas 2022“

Įkvėpkite ir iškvėpkite! Atrasti sveikos pirties tradicijas kvies prie Neries įsikursiantis pirčių ir sveikatingumo paslaugų miestelis – nuostabiosios „Vantos lapas“ pirtelės ir erdvūs paviljonai.

Muzikinė scena
18:00-21:00

Santakos parkas (stadionas)

Organizatorius „Kaunas 2022“

Ne vieną įspūdingą renginį padovanojusį savaitgalį kviečiame užbaigti taip, kaip ir pradėjome – su muzika ir įtraukiančiais pasirodymais. Šįkart scenoje –  Ieva Narkutė bei Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“.

Rotušės aikštė

Vasaros scena
16:00-20:00
Rotušės aikštė
Organizatorius: „Kaunas 2022“

Upė nutekėjo, siautulinga naktis praėjo. Norisi dar kartą pajausti vakarykštę emociją? Sekmadienio programoje – trys puikios lietuvių grupės, pripūsiančios pozityvo ateinančiai savaitei ir ne tik.

16:00-16:50 – Kedrostuburas

17:20-18:30 – Ministry of Echology

19:00-20:00 – Arklio galia

Pilies prieigos

Tradicinė amatų mugė
10:00-17:00

Kauno pilies aikštelė ir aikštelė šalia „Lituanica“
Organizatorius: „Kaunas 2022“

Ar įsivaizduojate šventę be šurmulyje skęstančios tradicinės amatų mugės? Lietuvos ir Europos tautodailininkai, menininkai ir kulinarai lauks visų smalsuolių, norinčių įsigyti originalių suvenyrų ir gardėsių.

Kūrybinių patirčių miestelis „Santaka“
11:00-15:00
Pilies prieigos

Organizatoriai: „Kultūros kiemas“ ir „Kaunas 2022“

Pilies prieigose jaukiai įsikurs ir mažiausiųjų „Santakos“ dalyvių lauks vaikų edukacinės erdvės paviljonai. Čia kruopštumą patikrins mozaikos dirbtuvės, tapyti ant vandens kvies „Ebru“, o saldų poilsį po veiklų užtikrins pačių pasigamintos sapnų gaudyklės.

Labirintas-galvosūkis
12:00-18:00
Pilies prieigos
Organizatoriai: „Espectacle Spectacular“ ir „Kaunas 2022“

Trys dienos – trys instaliacijos, skirtos klaidžioti labirintuose, atrasti komiksų meną ir stebėtis įtraukiančiu vizualiniu žaidimu. Katalonai „Espectacle Spectacular“ kauniečiams ir miesto svečiams žada daug spalvų, netikėtų paklydimų ir atradimų.

Spektaklis „Asteroidas“
12:00 ir 14:00
Pilies prieigos

Organizatorius: Kauno lėlių teatras

Gatvėje nukrito asteroidas. Mokslinė „Kosmoso apsaugos“ komanda artėja prie jo. Tačiau staiga pradeda vykti netikėti įvykiai. Tai pasirodymas, kuriame per absurdišką humorą parodoma, ką mes galvojame apie tai, ko nepažįstame ir nesuprantame. Toti Toronelli sukurtas unikalus pasirodymas kuria netikėtą, užburiantį ir transformuojantį poveikį.

Spektaklis „Paprastasis Bobas“

13:00
Pilies prieigos

Organizatorius: Kauno lėlių teatras

Į Kauną atvyksta be galo gražus, poetiškas, nekaltas ir švelnus šou be žodžių. Spektaklio scena yra kuriama čia ir dabar – iš lagaminų, skėčio ir lietpalčio. Jūs būsite pakviesti į sceną padėti Bobui atlikti nesudėtingas užduotis. Šou lydės originali muzika ir garso efektai, kuriuos paslaptingai reguliuoja antrasis veikėjas, kuris kartais per radijo signalą stebuklingai valdo ir patį Bobą.

Nuo 5 m.

Trukmė – 30 min.

Cie Basinga pasirodymas „Open lines“
16:00
Pilies prieigos

Organizatoriai:  Cie Basinga ir „Kaunas 2022“

Balansas ir disbalansas, drąsa ir baimė, jėga ir silpnumas – visa puokštė emocijų susilies pasaulinio garso profesionalų iš Prancūzijos „Cie Basinga“ pasirodyme „Open lines“. Kraują stingdantys pasivaikščiojimai lynu kvies nagrinėti žmogaus galimybių ribas ir ieškos sąlyčio taškų su stebėtojais.

Kauno Mitinio Žvėries dantis
Visą parą
A. Jakšto ir Jonavos gatvių sankryža, pėsčiųjų sala

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Čia yra Kauno Žvėries dantis. Jis buvo surastas senamiestyje. Šis dantis neša laimę visiems, kurie jį pamato ir parodo kitiems. Laimei dantį surado keramikas Remigijus Sederevičius 

Kitos miesto vietos ir Kauno rajonas

„Nemuno7“ didysis atidarymas
21:30
Zapyškio krantinė

Organizatoriai: „Ars Futuri“ ir „Kaunas 2022“

„Nemuno7“ – naujovė, kuria didžiuojamės. Tai – Europoje unikalus upių technikos ir landšafto dizaino projektas, tapsiantis vieša kultūrine erdve. Objekte derinamos technikos istorija, paveldas ir šiuolaikinė architektūra taps nauju Kauno rajono traukos objektu. Gegužės 22 dieną vyks laivo-žemkasės „Nemuno7“ atidarymas, kuriame žiūrovai bus kviečiami PATIRTI vandenį iš meno, architektūros ar mokslo perspektyvos.
Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“
15:00
Muziejaus gatvė 1, Zapyškis

Organizatorius: Zapyškio laisvalaikio salė

Ypatingą savaitgalį laukia ypatingas aitvarų festivalis! „Tarp žemės ir dangaus“– tai galimybė visą dieną praleisti kartu su savo artimaisiais ir draugais, kuriant aitvarus, juos laidant į dangų, grožintis Nemunu ir jo pakrantėmis, klausantis išskirtinės muzikos bei dalyvaujant kūrybinėse veiklose.

Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“
10:00-18:00
Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16)
Paroda mokama

Organizatorius: Meno parkas

Parodos partneriai: „Kaunas 2022“, Marina Abramovic Institute, Moderna Museet (Stokholmas) 

Vienas laukiamiausių Kauno ir visos Lietuvos meno įvykių – pirmą kartą pristatoma performansų meistrės, vienos garsiausių pasaulyje menininkių Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“. Ekspozicijoje išsamiai pristatoma menininkės kūryba nuo 7-ojo dešimtmečio iki pastarųjų metų. Čia galima susipažinti su dokumentine medžiaga, menininkės kūrybine biografija, garsiuoju Manifestu bei unikaliu kūrybos Metodu,  pasiklausyti jos interviu. Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“ taps stipriu ir transformuojančiu traukos centru vietos bendruomenėms ir miesto svečiams. 

Menininkų skveras
12:00-18:00
M. Valančiaus g. skveras

Organizatorius: Galerija „Balta“

  1. Valančiaus gatvės skveras taps menininkų kūrybine erdve.  Savaip pateikdami įvairius sumanymus kolegoms ir miesto publikai, kūrėjai čia diskutuos, bendraus, pristatys miestiečiams savo kūrinius, pasakos jų atsiradimo istorijas, rengs performansus, parodas ir kurs meninę instaliaciją, skirtą Ukrainai.

Paroda „1972: Pramušti sieną“
10:00-18:00

Buv. Kauno centrinio pašto rūmai (Laisvės al. 102)

Paroda mokama

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Esame tikri, kad ši paroda nepaliks abejingų. Mūsų miestas kalbėsis su savimi taip atvirai, kaip niekada to nedarė. Paroda „1972: pramušti sieną“ nukels žiūrovą į septintojo ir aštuntojo dešimtmečių nepaklusniųjų, besipriešinusiųjų sistemai bendruomenes: jaunimo roko muzikos grupes, Kauno dramos ir pantomimos aktorius, maištingus hipius, modernius Kauno ir Vilniaus dailininkus. Paveikslai, fotografijos ir kino filmai, dokumentiniai muzikinio gyvenimo liudijimai, šio laikotarpio jaunimo mada ir kiti artefaktai pasakoja apie alternatyvią kultūrą ir nesovietinį gyvenimo būdą sovietinėje Lietuvoje. Parodos kuratorė: prof. dr. Rasa Žukienė.

William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“
10:00-18:00

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55)
Paroda mokama

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Šiuolaikinio meno genijus William Kentridge kviečia mus į dialogą su savimi. Parodoje „Tai, ko nepamename“ siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius. Politinės, pilietinės ir socialinės temos – skiriamasis Kentridge’o kūrybos bruožas. Menininkas genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį. Parodos kuratorė – Virginija Vitkienė.

Ekspozicija „Rūmų istorijos“
11:00-16:00
Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune (Vilniaus g. 33)

Paroda mokama

Organizatorius: Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune

Metas pamatyti Istorinę LR Prezidentūrą kitomis akimis: šių rūmų istorijos siekia laikus, kai pastate buvo įsikūrusi Kauno gubernatoriaus rezidencija, o vėliau lankėsi ir Vokietijos kaizeris. Rūmai, per bemaž du šimtus metų, matė daugybę Kauno ir visos Lietuvos dramų – pakilimų, nuopuolių, karų. Tai – mūsų visų istorijos kryžkelė, sauganti savo paslaptis sodelio pavėsyje.

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas Puppet 2022“

11:00-18:00

Kauno valstybinis lėlių teatras ir kitos miesto erdvės

Organizatorius: Kauno lėlių teatras

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis Kaune organizuojamas jau nuo 1991 metų! Jo metu sužinosime šiuolaikines Europos lėlių ir objektų scenos meno tendencijas, susipažinsime su pasaulinę šlovę pelniusiais lėlininkų iš užsienio šalių pasirodymais bei naujausiais Lietuvos lėlių teatrų kūrėjų darbais, kurie atskleis lėlių ir objektų teatro kalbos universalumą ir aktualumą visoms amžiaus grupėms.

*Renginių vietos ir laikas gali keistis. Informaciją sekite https://kaunas2022.eu/

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content