Nekrologas Vytautui Aleksandravičiui

VYTAUTAS ALEKSANDRAVIČIUS

1932.10.17-2018.06.05

 

 

„Tarp mūsų gyvena pabaiga, ji visur atseka, – nesvarbu, kur nukeliautume, ji išnyra taip netikėtai, ir niekad negali žinoti, iš kurios pusės ji tave užpuls, nespėji nė jos pavidalo įžvelgti, neišmanai, kaip su ja kovoti.“

(Vincas Mykolaitis-Putinas)

2018 m. birželio rytas išsivedė talentingą Dainavos menininką, poetą, armonikierių, tikrą tvirtą žemaitį Vytautą Aleksandravičių .Netekome darbštaus, kūrybingo, išradingo, originalaus, linksmo, nuoširdaus, mylinčio ir mylimo, atleidžiančio, suprantančio, įkvepiančio žmogaus.

Vytauto Aleksandravičiaus gyvenimo kelio pradžia 1932 m. spalio 17 d. Anksti likęs be mamos,visą gyvenimą širdyje saugojo jos atminimą. Baigė Užvenčio vidurinę mokyklą, studijavo fiziką-matematiką Šiaulių pedagoginiame institute, vėliau studijavo Kauno Politechnikos institute. Dirbo Šėtos vidurinėje mokykloje mokytoju, vėliau Kauno 14-oje ir 28-oje vidurinėse mokyklose direktoriaus pavaduotoju.

Talentingas menininkas apipavidalino ir iliustravo 41 knygą. Pagal Vytauto Aleksandravičiaus projektą Juragiuose pastatytas paminklas Sausio 13-osios įvykiams atminti, įvairiose kapinėse suprojektuoti ir pastatyti 32 paminklai. Menininkas nutapė 500 paveikslų – portretų,peizažų,natiurmortų ir daugybę grafikos darbų, ekslibrisų, originalių proginių sveikinimų. Parašė ir parengė spaudai knygą „Dialogai su dailės šedevrais“, išleido lyrinių eilėraščių knygelę „Gyvenimo spalvos“ ir „Memoria“-eiles mylimai ir brangiai žmonai Danutei, paliko begalę rankraščių.

Klastinga lemtis pasiglemžė, išsivedė… Gal ten, kur saulė šviečia, gal ten, kur skausmo, rūpesčių nėra…
Reiškiame užuojautą artimiesiems, kuriems lieka Išėjusiojo gerumo šviesa. Visi saugosime buvimo kartu atmintį.

KPBC „Dainava“ bendruomenė

 

Velionis pašarvotas Kauno Gerojo Ganytojo bažnyčios didžiojoje salėje adresu V.Krėvės pr.95A,Kaunas. Šv.mišios 06.07  18 val. Išlydimas 06.08 13 val.į Eigulių kapines

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content