Nauja erdvė futbolui ir regbiui Aleksote: kviečia visuomenę susipažinti su projektiniais pasiūlymais

Nuo Nepriklausomybės atkūrimo pirmą aukščiausių standartų stadioną Lietuvoje pastatęs ir šalies futbolo gėdą nuplovęs Kaunas toliau gerina sporto infrastruktūrą. Aleksote, šalia Europos prospekto ir Veiverių gatvių sankirtos, planuojamas universalus dengtas regbiui ir futbolui skirtas maniežas. Jau gegužės 4 d., bendrovės „Maspro“ atstovai parengtus projektinius sprendinius pristatys visuomenei.

Pristatys architektų viziją

„Iki šiol Kaunas tokios erdvės futbolui ir regbiui neturėjo. Ne taip seniai pastatėme pripučiamą maniežą Vilijampolėje, bet šis labiau skirtas treniruotėms ir įgūdžių tobulinimui. Sparčiai besivystančiame Aleksote šaltuoju metų laiku galėtų vykti net ir profesionalų rungtynės su žiūrovais tribūnose. Tačiau svarbiausia, kad šis objektas būtų prieinamas ir vietos gyventojams“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Naujasis stačiakampių formų 28 metrų aukščio pastatas suprojektuotas netoli Dariaus ir Girėno aerodromo. Projektinius pasiūlymus Europos pr. 105A pažymėtame 3,23 hektarų ploto sklype parengė viešąjį konkursą laimėjusi projektavimo bendrovė „Maspro“.

Visuomenė su architektų vizija gali susipažinti internete arba ketvirtadienį 16 val. vyksiančio viešojo pristatymo metu savivaldybės administracijos (Laisvės al. 96) Didžiojoje salėje. Savo darbą pristatysiantys architektai lauks ir kauniečių pastebėjimų.

Lėktuvų stebėjimo vieta

Aleksote suprojektuotas trijų aukštų pastatas su lauko terasomis. Pasak autorių, numatoma viršutinė terasa užtikrina gerą matomumą į visas puses, patogiai judant ratu. Apžvalgos aikštelė su Aleksoto Dariaus ir Girėno aerodromo panorama taps šio unikalaus statinio akcentu. Lankytojai čia galės komfortiškai stebėti kylančius ar besileidžiančius lėktuvus.

Pirmo aukšto plane projektuojama 105 m ilgio ir 68 m pločio futbolo ir regbio aikštė su tribūnomis, atitiksianti oficialioms rungtynėms nubrėžtus standartus. Iš abiejų pusių išsidėsčiusios patalpos su sanitariniais mazgais, dopingo patikros ir persirengimo zonomis.

Antrame aukšte – taip pat žiūrovams skirtos tribūnos ir administracinės patalpos. Mėgautis futbolo rungtynėmis bus galima ir prie puodelio kavos pirmame aukšte suplanuotoje kavinėje. Ją nuo aikštės skirs tik smūgiams atsparus permatomas vitrinos stiklas. Uždaras maniežas turės mažiausiai tūkstantį vietų žiūrovams.

Trečiame aukšte planuojamas sporto klubas su persirengimo patalpomis sportininkams, treneriams ir aktyvų laisvalaikį mėgstantiems kauniečiams. Patekimas ant stogo terasos – laiptais ir liftu iš abiejų pusių.

Pagrindinis įėjimas suplanuotas rytinėje pusėje. Papildomas patekimas į statinį sportininkams ar žiūrovams numatomas iš pietinės dalies. Pastate taip pat suprojektuoti du liftai bei evakuaciniai išėjimai.

Fasado akcentas – veidrodis

„Aplinkinėse teritorijose vyrauja pilkos ir raudonos spalvos. Dėl šių priežasčių projektuojamam pastatui pasirinktos dvi pagrindinės medžiagos – aliuminio kompozito plokštė sendinto metalo spalvos ir fasadinis veidrodis. Tai suteikia išskirtinumo ir lengvumo.

Sklypas sąlyginai mažas, todėl norėtume, kad pastatas susilietų su aplinka ir išnyktų jo dydis. Medžiagos pasirinktos norint išlaikyti vientisą urbanistinį vaizdą“, – vizijoje pasakoja bendrovės „Maspro“ projekto vadovas Arvydas Tamošaitis.

Universalus futbolui ir regbiui skirtas uždaras maniežas pakeis šiuo metu sklype stovinčius statinius – apleistą administracinės paskirties pastatą ir sandėlį. Juos numatoma nugriauti. Išsaugoti ketinama tik čia pat esančią transformatorinę.

Greta naujo objekto taip pat planuojama maždaug 185 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su atskiromis vietomis keturiems autobusams.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content