Narsiečių bendruomenės nuveikti darbai…

Kauno miesto Aleksoto seniūnijos Narsiečių mikrorajonas – sparčiai auganti miesto dalis, labai patraukli jaunoms šeimoms. Istoriškai Narsiečiuose augo  eksperimentiniai sodai, o atkūrus Nepriklausomybę ši miesto dalis buvo paversta privačių namų gyvenamuoju kvartalu. Įsikūrę naujieji gyventojai ilgainiui ėmė ieškoti bendrystės, puoselėti kaimynystę ir draugiškus santykius, taip 2018 m. ir buvo įkurta asociacija Narsiečių bendruomenė.

Asociacija siekia puoselėti ir gražinti bendrąsias, visuomenines Narsiečių erdves, o niekas nevienija geriau nei bendros aktyvios veiklos ir sportas. Taigi 2020 m. Narsiečių bendruomenė dalyvauja projekte „Sporto inventoriaus įsigijimas bendruomenės asmenų įtraukimui į sporto projekto veiklas“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas”. Jau kelerius metus šalia Vyčio Kryžiaus gatvės esančios liepų alėjos pašonėje gyventojai rinkdavosi įvairiems susibūrimams, asociacija čia pastatė knygų namelį, kaimynų suolelį. O šiemet šis plotas bendruomenės pastangomis išaugo į gerai apgalvotą laisvalaikio zoną, kuria gali didžiuotis visas miestas.

Laisvalaikio zoną puošia asociacijos kartu su Fluxus Labas įrengtas Energijos ratas – Kneipo takelio principu sukurtas basų kojų ratas, kurio skirtingos dalys užpildytos skaldele, smėliu, kankorėžiais ir kitokia gamtine medžiaga smagiai pakutenančia basas pėdas. Mažiausiems gyventojams bendruomenės dėka pastatytos sūpynės. Šalia Energijos rato  projekto   „Sporto inventoriaus įsigijimas bendruomenės asmenų įtraukimui į sporto projekto veiklas“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas” ir asociacijos lėšomis buvo įrengti treniruokliai. Asociacija aktyviai dalyvauja projektuose, todėl kito projekto dėka „SKATINTI BENDRUOMENINĘ VEIKLĄ SAVIVALDYBĖSE“ lėšomis pastatytas lauko sąlygoms pritaikytas stalo teniso stalas, o ant Narsiečių kalno iškelta Lietuvos istorinė vėliava ir įrengti du suoliukai. Vienas už projekto „Sporto inventoriaus įsigijimas bendruomenės asmenų įtraukimui į sporto projekto veiklas“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas” lėšas nupirktas treniruoklis skirtas pilvo ir nugaros raumenų treniravimui, kitas yra daugiafunkcis, jį sudaro dvi sporto zonos, steperis ir dviratis. Be to, asociacija sulaukė Narsiečių gyventojo paramos už kurią įsigijo ir pastatė skersinį. Treniruoklių įtvirtinimo ir įbetonavimo darbus atliko Narsiečių bendruomenės nariai ir jų artimieji. Taip pat asociacija pasirūpino ir laisvalaikio zonos saugumu – Vyčio Kryžiaus gatvėje pastatyti eismo ženklai, įspėjantys pravažiuojančius vairuotojus apie didesnį žmonių judėjimą.

Kitoje Narsiečių erdvėje, Technikumo gatvės gale plytinčioje pievoje, asociacija atnaujino paplūdimio tinklinio aikštelę: pastatė profesionalų tinklą su naujais stovais, atvežė aikštelei smėlio. Tinklinio aikštelė šiltuoju metų laiku ypač mėgiama jaunimo, apie ją žino ne tik vietiniai, bet atvažiuoja jaunuolių ir iš tolimesnių Aleksoto vietų. Narsiečių tinklinio aikštelė – vienintelė vieša paplūdimio tinklinio aikštelė Aleksote.

Asociacija Narsiečių bendruomenė žmones buria ne tik bendriems darbams, bet kviečia ir kartu švęsti ir džiaugtis. Šiemet, minint asociacijos antrąjį gimtadienį, buvo surengta Narsiečių futbolo taurė. Varžybose dalyvavo kelios įvairaus amžiaus grupių komandos, kurios futbolo aikštelėje sukūrė gražų renginį ir sirgaliams, pandemijos metu išsiilgusiems gyvų sporto renginių.

Asociacijos Narsiečių bendruomenės šūkis: „Kartu galime daug daugiau!!!” . Ir iš tiesų – susibūrę į bendruomenę mes kuriame ir puoselėjame laisvalaikio ir sporto erdves, prižiūrime tai, ką sukūrėme, kartu galvojame, ką naudingo, vertingo ir turinčio išliekamąją vertę sukurti. Veikdami išvien Narsiečių gyventojai buria skirtingo amžiaus žmones, į įvairias veiklas įtraukia seną ir jauną, skatindami dalintis patirtimi ir įžvalgomis. Puoselėdami bendrystę, darydami mažus darbus mes įnešame savo nedidelį indėlį ir į viso Kauno miesto gyvenimą.

Asociacija Narsiečių bendruomenė maloniai kviečia miesto gyventojus ir miesto svečius atvykti į Narsiečius, šiuo metu laisvalaikio zona papuošta Kalėdiniais apdarais, knygų namelis tapo nykštuku, o visai šalia Kalėdų senelis pastatė laiškų dėžė į kurią vaikai gali mesti laiškus Kalėdų seneliui, o susisiekia su asociacija gali sulaukti ir Kalėdų senelio laiško atsakymo.

Narsiečių bendruomenės informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content